Kalıcı Ruj Nedir, Nasıl Kullanılır? | Elite Kozmetik

Merhabalar!

Kozmetik ürünlerinde markalar yaratıcılıklarıyla birbirleriyle yarışıyorlar ve bu da biz kozmetik severlerin işine geliyor : )

Makyaja önem verenlerin, daima güzel görünmek isteyenlerin ya da benim gibi sabah süreyim akşama kadar kalsın, uğraşamam diyenlerin yeni tercihlerinden birisi de kalıcı rujlar. 

Kalıcı ruj nedir? 

Dudağa sürüldükten sonra yemeye, içmeye hatta yüz yıkamaya bile uzun süre dayanan rujdur. Dövme gibi dudağa elektronik cihazlarla uygulanan rujlardan (Kalıı makyaj) dan farklıdır. Eskiden çok az markanın kalıcı rujunu bulabiliyorken şu sıralar neredeyse her kozmetik markası kalıcı ruj üretiyor. Bunlardan birisi de Türk sermayesi olan Elite Kozmetik. Kalıcı rujun detaylarına da bu markanın üç örneğiyle; 101, 106 ve 109 numaralı likit kalıcı rujlarıyla ile ineceğiz. 


 • Kalıcı rujlar genelde dudağı kuruturlar ve kuru dudakta da çok çirkin, kabuk kabuk görünürler. Bu yüzden ruju uygulamadan önce peeling (soyma) uygulaması yapmak gerekir. Bunu emer şeker + bal karışımıyla dudaklarınızı ovarak yapabilirsiniz.
 • Peeling sonrası kurumayı engellemek için dudak balmı uygulamak gerekir. Hemen emilen bir balm değilse emilmesini beklemek ya da peçete yardımıyla fazlalığı almak gerekir. Çünkü ıslak zemin üzerine uygulanan kalıcı ruj hem sabitlenmeyecek, hem de dağılacaktır. 
 • Sıra geldi ruju uygulamaya, bu noktada çok dikkatli ve hızlı davranmak gerekiyor. Zira kalıcı rujlar hemen sabitlenerek düzeltmeye izin vermiyorlar.
 • Yine de yanlış sürdüğünüz, dışa taşan yerler varda önceden hazırladığınız makyaj temizleyicili düzeltme pamuğuyla düzeltebilirsiniz.
 • Ruju uyguladıktan sonra sabitlenmesini bekleyip ardından kurumayı önlemek için ince bir kat nemlendirici sürebilirsiniz. 
Bir çok markanın bir çok renkte kalıcı ruju var. Uygun fiyatlı ve gerçekten kalıcı olsun istiyorsanız Elite Kozmetik'in rujlarını önerebilirim. Renkler sırasıyla 101, 106 ve 109

Bu rujları Elite Kozmetik online alışveriş sayfasından satın alabilirsiniz. Sevgiyle kalın!

7 yorum:

 1. Wuuu ! Renkler harikaa gorunuyor ♡ Ben de cok seviyorum kalıcı rujlari ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle renklerin hepsi birbirinden güzel ♡

   Sil
  2. Kesinlikle renklerin hepsi birbirinden güzel ♡

   Sil
 2. Wuuu ! Renkler harikaa gorunuyor ♡ Ben de cok seviyorum kalıcı rujlari ^^

  YanıtlaSil
 3. Renkleri güzelmiş canım gule gule sür surustur:)

  YanıtlaSil
 4. çok güzel çekmişsin harika renkler güle güle kullan..

  YanıtlaSil