I ♥ Extreme Volume Mascara | Essence

Merhabalar!

Havalar ısındıkça makyajdan uzaklaşıyorum, belki sizde de durum böyledir. Far, allık, bb krem şu an bana çok uzak kavramlar : ) Fakat öyle bir ikili var ki her zaman olmazsa olmazım; Rimel ve hafif renkli bir ruj.

Şu sıralar en sık kullandığım maskara ise,ilk kullanımdan itibaren diğerlerini bir süreliğine de olsa kenara ittiren Essence I ♥ Extreme Volume Mascara;


Fakat bu maskaranın detaylarına inmeden önce size sevindirici bir haberim var! Bildiğiniz gibi Essence ürünleri sadece Rossmann ve Gratis mağazalarında satılıyordu ve benim gibi küçük şehir mağdurları ulaşamıyordu. Essence ürünleri bol çeşitleriyle artık www.renklidukkan.com'da satışta!

Bu güzel haberden sonra beni yamru-yumru şekilsiz fırçasına ilk baktığımda hayal kırıklığına uğratan, ilk kullanımdan sonra kendine hayran bırakan maskaranın detaylarına inelim ^,^Yukarıda da belirttiğim gibi, fırçanın şekli oldukça farklı. Sanki bozulmuş,yamulmuş gibi görünüyor fakat ilk uygulamada bu ilginç fırçanın kirpikleri dipten uca ne kadar kavradığını, nasıl güzel ayırarak belirginleştirdiğini fark etmek mümkün.


Büyük fırçasına rağmen, muadili fırçalarda yaşadığım gibi uygulama sırasında göz kapağıma bulaşma yapmadı. Uygularken fırçanın farklı açılarını kullanmaya zen gösterdim ve farklı açılı tüylerin bu amaçla konumlandırıldığını fark ettim. Fırçayı arada bir döndürerek uygularsanız daha dolgun ve uzun kirpikler elde edebilirsiniz.

Kirpiklerimi tek tek ayırdı ve ikinci, üçüncü katta topaklanmadı ve ağırlık yapmadı. High-end maskaralarda bile çok sık yaşadığım gün içinde akma ve dökülme sorununu yine bu maskarada yaşamadım.

Aşağıdaki görselde maskarayı sabah evden çıkarken tek kat uyguladım ve fotoğrafı bir kaç saat sonra eve geldiğimde çektim. Gün sonunda bile hiç de kötü değil : )


Kısacası, son zamanlarda gönül rahatlığıyla herkese önerebileceğim nadir ürünlerden. 10.25 liralık uygun fiyatının da buna etkisi var, buradan satın alabilirsiniz.Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. kirpiklerinin seklini severim ♡ ben de sevdim bu tombalak maskarayi ^^

  YanıtlaSil
 2. kirpiklerinin seklini severim ♡ ben de sevdim bu tombalak maskarayi ^^

  YanıtlaSil
 3. Ben bunun waterproof olanını kullanıyorum ve bütün maskaralarımı geride bıraktı :) tek geçerim essence I love extreme maskarayı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Laf olsun diye tasarlanmış bjr maskara değil gerçekten :)

   Sil
 4. İlk fırsatta ben de bakayım bu rimele o zaman :)

  YanıtlaSil