The Balm Far Bazı | Put a Lid On It

Merhabalar!

The Balm markası kozmetik severlerin özellikle indirim günlerinde çılgınlar gibi satın aldığı bir marka. Öyle ki indirim olmasa bile ürünlerini bulmak oldukça zor, özellikle de Put a lid on it far bazını!

The Balm markasıyla tanışmam oldukça geç oldu. Her yerde övülen bu farz bazını da yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum.

Farlarınızın renk vermemesinden, kısa sürede göz altına dökülmesinden, dağılmasından şikayetçiyseniz gerçekten kurtarıcı bir ürün. 

Benim gibi yağlı göz kapaklarınız varsa ve sürdüğünüz far bir süre sonra katlanma çizgisine eyeliner edasıyla yerleşiyorsa yine bu baz bunu engellemede oldukça başarılı. Bence far karıştırma (Blending) işleminde de büyük etkisi var, daha doğal ve derin bir görünüm yaratmada yardımcı.

Özellikle de özel günlerde ve ağır makyajlarda çok kullanışlı. Farları resmen zınk diye göz kapağına yapıştırıyor ve makyaj temizlenene kadar da öyle tutuyor.


Mercimek kadarı fazla olur, toplu iğne başı kadar bir ürün bir göz kapağına yetiyor ve kısa sürede kuruyup yağsız bir doku bırakıyor. Ardından göz makyajınızı tamamlıyorsunuz.

Soldaki farda baz yok, sağdakinde ise var. Renkteki canlılık ve netlik farkını rahatlıkla görmek mümkün. Elimi yıkadığımda bazsız far hemen çıkarken, bazlı farı çıkarmak için ovalayarak temizlemek gerekiyor.
 

Benim eksi olarak gördüğüm kısım içeriği. Tüm bu maharetlerini ne yazık ki içerik listesinde ilk sırada yer alan silikona borçlu.

11.8 gramlık ürünün fiyatı 27 lira fakat sık sık indirime giriyor, ayrıca bitmek bilmeyen bir ürün : ) Gratis mağazalarından satın alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

11 yorum:

 1. Çok fazla far kullanmadığım için far bazı ihtiyacım yok ama bu çekiyor da çekiyor :-) Allahtan burda gratis yok her indirimde gereksiz Balm alışverişi yapardım ;-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de madiren far kullanıyorum ama kullandığımda da bunsuz yapmıyorum :))

   Sil
 2. Bende edindim, bakalım daha kullanmadım nasıl olacak :) Çok güzel bir yazı olmuş, ellerine sağlık :)

  Sende çok güzel günlerde güle güle kullan :)

  Bloguna yeni rastladım tebrik ederim çok güzel :) Ben de bloguma beklerim, çok sevindim tanıştığıma :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım seversin ^,^ Çok teşekkürler beni çok mutlu ettiniz

   Sil
 3. Eğer far kullanmayı seviyorsan mutlaka bulunması gerekengillerden kalitesine kefilim göz kapakları yağlı bir hatun kişi olaraktan ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen :) Saç İçin de olsa ya fön bazı falan :))

   Sil
 4. Ben bundan pek memnun kalamadım. Aldım daha sadece bir defa denemişken uç kısmının tüple birleştiği kısımda delik olduğunu fark ettim. Baz tüpün ucundan değil, o delikten çıkıyor haliyle. Bir de yılbaşında bir saat önceden makyaj yapmıştım, evden çıkmadan baktığımda makyajım tamamen çizgiye dolmuştu. Benim gibi göz kapakları olanlar için göz makyajı hiçbir şekilde mümkün değil sanırım =/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa şanssız bir ürün denk gelmià :/

   Sil
  2. Aaa şanssız bir ürün denk gelmià :/

   Sil
 5. Her çantada olması gerekli bencede. sizi izlemeye aldım. Ben de bloğuma beklerim.

  www.bakbuharika.com

  YanıtlaSil
 6. Bende far bazı seçiminde kararsızdım bu yazıyı okuduktan sonra kararımı verdim. Ben de bloğuma beklerim. :)
  http://whiteblackmakeup.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil