Pure Beauty Bulgarian Rose BB Cream

Merhabalar!

Uzun süre fondöten, BB krem gibi ten ürünü kullanmanın cildime verdiği zararı gözlemledikten sonra arada bir, sadece özel günlerde ya da kendimi ekstra iyi hissetmem gerektiğinde kullanmaya karar verdim. Ayrıca kullandığım ürünlerin içeriği ve uzun vadede etkileri hakkında daha detaylı düşünmem gerektiğini anladım.

Hello! After observing harmful effects of using BB Creams and foundations for a long period, I decided to use them only on special days and when I want to feel better. Also, I understand that I must analyse ingredients and long term effects of products better.

Pure Beauty BB krem son zamanlarda kullandığım BB kremler arasında en iyilerinden diyebilirim : ) Çünkü bana eski bir dostu, Missha BB kremi hatırlattı gerek yapı gerek de görünüm olarak.

Pure Beauty BB Cream is one of the best BB Creams I've used nowadays as it reminds me an old friend, Missha BB Cream. They're nearly same as appearance and texture.


Kore menşei ten ürünlerinin rengi genelde griye çalan bir renkte. Tek renk olan bu krem de ilk uygulandığında garip dursa da bir kaç dakika içinde cilde oturuyor ve daha doğal bir görüntü ortaya çıkıyor.

Korean products are generally in ashy as Koreans' skins. This cream has a single color and when applied, it seems strange but within minutes it blends into skin and seem much natural and better.

Oldukça pigmentli, yoğun ve kapatıcı yapıya sahip. Cildimdeki bol kızarıklı görüntüyü almada başarılı. Expert fırçayla cildime kolayca yaydım, azıcık bir ürün tüm yüze yetiyor.

BB Cream is dense and pigmented. It is good at covering redness and neutralizing. I blend it easily with Real Techniques Expert face and very little 


Ürün SPF 42 güneş koruması içeriyor ve bu bir bb krem için oldukça şaşırtıcı ve sevindirici. Yazın bu tür ten ürünleriyle rahat edemesem de kışın ve diğer mevsimlerde de cildimin güvende olduğunu bilmek içimi rahatlatıyor : )

SPF 42 is surprising and pleasing. I'm not comfortable with BB Creams on my face in summers but when I think that in winter and in other seasons my skin is safe, I feel relieved : )


Karma-yağlı cildimde ekstra bir yağlı görünüme neden olmadı fakat uzun saatler taşıyacaksanız T bölgenize pudra geçebilirsiniz. Ayrıca Garnier BB krem gibi cildimde sivilcelenmeye neden olmadı. Süslü Sözlük'de okuduğum kadarıyla bir kaç kişi bu üründe sivilcelenme yaşamış, büyük bir çoğunluğun ise sivilce şikayeti olmamış.

My skin is combined to oily and this product doesn't cause much shine but if you are going to wear this for long hours, you can use powder for your T area. Also, it didn't cause acnes and blackheads like Garnier BB Cream. 

Ürün paraben ve lanolin içermiyor fakat 3-4 çeşit silikon içeriyor.

It doesn't include paraben and lanolin while including 3-4 types of dimethicones.

26 lira gibi uygun sayılan bir fiyata alınabilecek en iyi BB kremlerden olduğunu düşünüyorum. Watsonslardan satın alabilirsiniz ^,^

I think it is one of the most beautiful BB Creams you can buy for 26 Turkish liras and you may find it in WatsonsSevgiyle kalın!

10 yorum:

 1. Denenebilir cilt üzerinde duruşunu sevdim.

  YanıtlaSil
 2. CC kremini severek kullandım ama BB kremi birkaç kere farklı zamanlarda test etmiş olsam da bir türlü sevemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende de tam tersi oldu, BB'yi daha bile çok sevdim ^,^ Belki grimsi renginden farklı ve uyumsuz durmuştur

   Sil
 3. Bu bb kremi ben de çok seviyorum, ancak pembe alttonlularda çok daha güzel durduğunu da söylemeliyim, uygun fiyatlı bb kremler arasında açık ara favorimdir kendisi :)

  YanıtlaSil
 4. merhaba bloğunuzu çok beğendim ve takibe aldım bloğuma beklerim

  Beautybeybi.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 5. Elimdeki bitmeden gidip alasım geldi ama isref yapmiyorum dimi önce elimizdekiler bi bitsin öyle dağınık kız olmayalim sonra :)

  YanıtlaSil
 6. Elimdeki bitmeden gidip alasım geldi ama isref yapmiyorum dimi önce elimizdekiler bi bitsin öyle dağınık kız olmayalim sonra :)

  YanıtlaSil