Oshadhi Aromaterapi Yağları

Merhabalar..

Tam anlamıyla bilmesek de, aromaterapiyi daha önce duymayan yoktur.Türkçesi koku tedavisi, yani amacı bitkilerin kokulu ve uçucu doğal yağlarıyla insanları daha iyi hissettirmek.

Aromaterapi başlı başına upuzun ve derin bir konu. Bugün sizlerle paylaşacağım ise bu alanda şu ana kadar gördüğüm en iddialı ve en temiz marka Oshadhi'nin üç ürünü;İsmi, Sanskritçe'de 'İyileştiren bitki' anlamına gelen Oshadhi markası 50 ülkede doğal olarak yetişen bitkilerden elde edilen yağları topluyor, laboratuarında test ediyor ve karışımlar hazırlayarak bizlere sunuyor. Ayrıca ürünler tamamen organik ve ecocert sertifikalı. Unutmadan, Oshadhi ürünleri koyu renkli cam şişelerde satılıyor ve bu şişeler içerisinde bulunan doğal yağların etkisini kaybetmesini, bozulmasını engelliyor.


Oshadhi Relax Massage Oil, keskin kokulu bir masaj yağı. İçeriğinde ağrıyan kaslara iyi gelen doğal yağlar barındırıyor.

Masajdaki rahatlatıcı etkisi başarılı, sürekli bilgisayar kullanmaktan ve genelde masa başı çalışmaktan kalaslaşan omuzları yumuşatmada ve rahatlatmada çok işe yaradı; tabi bu etkisini iyi bir masör-masöz ile gösteriyor : )

Yukarıda da belirttiğim gibi kokusu oldukça keskin ve oldukça kalıcı. Ben rahatsız olmadıysam da, imkanınız varsa koklayarak almanızı öneririm çünkü uygulama sonrası saatlerce hatta günlerce kokusunu alabiliyorsunuz.

Ayrıca Cellublue ile harika bir ikili olduklarına şahit oldum, selülitlerle başınız dertteyse bu ikili aklınızda bulunsun ^,^


Gelelim minik Oshadhi kahramanlarına; bu iki yağı buhurdanlık dediğimiz altı mumlu porselen kaselere suyun içine damlatarak ya da elektrikli hava difüzörlerine bir kaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Kargoyla gelen buhurdanlıklarım ısrarla kırık geldikleri için ben sıcak suya damlatarak kullandım, etkili bir sonuç aldığımı düşünmesem de kısaca yorumlamak istedim.

Esansiyel Yağ Lavandin; Canlandırıcı ve uyarıcı bir yağ. Havada bulunam mikropları öldürüyor ve halsizlik, kas ve baş ağrılarında kullanılıyor. Yine keskin fakat harika bir kokusu var. Yorgunluğa bağlı hafif baş ağrılarımda oldukça etkili oldu. Küçük şişenin damlalıklı ağız kısmından 2- damla damlatarak kullanabiliyorsunuz, ürün oldukça yoğun, etkili ve bu yüzden bereketli. 

Sinerji yağı; Yine sıcak suda kullandığım bir yağ oldu. Kokusunu ve verdiği tazeleyici etkisini lavandine göre daha çok sevdim ^,^ Hatta bu üç üründen favorim oldu diyebilirim. Gripken, nefes darlığı yaşıyorken köşede bulundurulması gereken bir yağ.

Siz de Oshadhi ürünlerine göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsinizSevgiyle kalın!

1 yorum:

  1. İnsan ne güzel hisseder kendini :) Ev de buharıyla mis gibi kokar. Sinerji yağından edinmek lazım bir tane :)

    YanıtlaSil