Mac Lightscapade Aydınlatıcı

Merhabalar!

Sosyal medyada kesin karşılaşmışsınızdır öncesi ve sonrası makyaj görselleriyle. Geçenlerde muhteşem bir kadın olan bir erkek görünce makyajın etkisine biraz daha hayran kaldım.

Aydınlatıcı da; Elmacık kemiklerini belirginleştirmek, düşük kaşları kalkık göstermek, burnu şekillendirmek için en başarılı ve basit makyaj hilelerinden birisi.

Aydınlatıcının makyaj çantalarımızda yerini alması çok uzun zaman önce olmadı, belki 5 en fazla 10 yıl. Benim makyaj çantamda da 1 yıldır mevcut ve makyaj yaptığım zaman vazgeçilmez diyebilirim.

Şu sıralar severek kullandığım aydınlatıcım ise son zamanların popüleri Lightscapade;


Lightscapade, on gramlık bir ürün. İlk başta bu ürüne 89 lira verilir mi diye düşünsem de bu tür ürünlerin çok uzun süre kullanıldığını düşünerek denemeye karar verdim, pişman olmadım. Sürekli kullanımda bile bir yılda belki dibini görürsünüz diye tahmin ediyorum, zira 2 aydır sürekli kullanmama rağmen yüzey dokusunda bile değişiklik yok.


Klasik ve sağlam Mac ambalajına sahip. Açılıp kapanan kısım tırnaklı ya da basmalı değil, mıknatıslı. Kolayca kapanıp açıyor ve çantada açılma riski neredeyse yok.


İçeriğinde çok minik simler bulunuyor ve bu simler abartı durmuyor, cilde hafif ve tatlı bir aydınlık veriyor. Biraz daha esmer tenliyseniz, etkisinin artacağını ve daha dikkatli kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Ben ne kadar kat kat sürersem süreyim, Adnan Oktar kediciklerinin yanına yaklaşamıyorum, fazlasıyla doğal duruyor.


Yumuşak fırçayla bile tozutuyor, zaten ambalajın kenarlarından da anlamışsınızdır. Fakat bu tozutma öyle tozu dumana katma değil, ambalajın kenarlarına bulaşıyor. Bu bile benim gibi takıntılı birini rahatsız etmeye yetiyor : )

Ürünün bir iki dozda elmacık ve burun üzerine uygulanmış şekli böyle; abartı durmadığını, hatta yokmuş gibi tatlı tatlı aydınlattığını tekrar söyleyim ^,^


Mac mağazalarından ya da Mac'in çevrimiçi alışveriş sitesinden satın alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

14 yorum:

 1. O kadar guzel durmus ki sende ilk firsatta alicam ♡♡♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin tenine de gider bence :) Hatta epey güzel olur ^,^

   Sil
 2. O kadar guzel durmus ki sende ilk firsatta alicam ♡♡♡

  YanıtlaSil
 3. Bende kullanıyorum 1 seneden daha uzun gider sıkıştırılmış ürünler bence

  YanıtlaSil
 4. Ya iki aydınlatıcı arasında gittim gittim geldim Soft And Gentle aldım ama aklım hala bunda :D

  YanıtlaSil
 5. O kadar doğal duruyor ki, ürünü cildinizde göremiyorum bile! :) Ben bu yüzden biraz şampanya tonuna kaçan aydınlatıcılar kullanmayı seviyorum, bembeyaz bir cildim var çünkü, ne sürsüm (aydınlatıcı) kayboluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi :) Şampanya tonu da gerçekten çok yakışıyor ve doğal duruyor

   Sil
  2. Değil mi :) Şampanya tonu da gerçekten çok yakışıyor ve doğal duruyor

   Sil
 6. Senin makyaj fotograflarina bayiliyorum, güzellik masallah :D

  YanıtlaSil