Scholl Velvet Smooth Express Pedi | Elektronik Ayak Törpüsü

Merhabalar!

İnsanlarımızı kötülemek niyetinde değilim fakat; Türk insanı olarak bakım konusunda bir iki adım geriden gittiğimizi düşünüyorum. Deodorant kullanımı, diş bakımı, genel vücut temizliği, tırnak bakımı ve neredeyse en son sıralarda yer alan ayak bakımı.

Bir çoğumuzun aklına ayaklar; yaza girerken gelir. Kışın çorap içinde saklanan ve kimsenin görmediği ayakları önemsemeyiz fakat havuzda ve plajda göz önünde bulunacaklarını düşündüğümüz an bakımlara başlarız ve geç kalmış bakım işimizi epey zorlaştırır.

Kış aylarında ayaklarımı iyi bir bakım kremiyle nemlendirip yatarım daima. Kapalı ayakkabılarda, çizmede ve botta olan topuklarım kurumaz, sertleşmez. Ama bu kış öyle olmadı, topuklarım nedenini anlayamadığım bir şekilde kurudu ve sertleşti. Çorap giyerken ya da çarşafa sürtünürken hissettiğim o hışırtı aklıma geldikçe bile içim bir hoş oluyor : )

Yaz aylarında bir kaç yıldır Ped Egg denilen, yumurta şeklindeki ayak bakım ürününü kullanıyordum. Rende şeklinde bir yapısı vardı ve bir süre sonra körleşen ürün zaten yetersizken, iyice yetersiz gelmeye başladı.

Bu kış yaşadığım sorundan sonra ise bir çok yerde gördüğüm Scholl Velvet Smooth Express Pedi Elektronik Ayak Törpüsünü almaya karar verdim.

Basit mantıkla çalışan bir ürün; elektrik gücüyle dönen bir zımpara taşı sizi topuğunuzdaki sert derilerden, zımparalayarak kurtarıyor. İlk yorumum ise bu kadar basit mantıkla çalışan bir ürünün şimdiye kadar neden üretilmemiş olmasıydı : )

Ürün 4 adet pil, bir adet kapak ve üzerine takılı başlıkla beraber geliyor. Dilerseniz yedek uçlarını kendiniz alıp zamanla değiştiriyorsunuz. Aile bireylerine bir uç alarak ürünü daha verimli kullanabilirsiniz. Kişisel bakım ürünü olmasına karşın bu şekilde kullanılabilmesi onu daha ekonomik kılıyor.


Kullanımı şu şekilde; 
 • Silindirini taktığınız ve koruyucu başlığını çıkardığınız cihazın gövdesinde bulunan, yukarıda görebileceğiniz gümüş renkli silindiri 0'dan I'e getirerek çalıştırıyoruz.
 • Çalışan silindiri topuklarımıza farklı açılarda değdirerek törpülenmesini sağlıyoruz. Bu sırada ayaklarınızın altına bir gazete koymak mantıklı gelebilir, ben de öyle yapıyordum fakat ölü deriler o kadar ince ufalanıyor ki yere düşemeden toz olup havalanıyor ve bence ürünün tek eksisi de bu. Bu yüzden banyoda ya da başka bir silinebilir yüzeyde uygulamak en mantıklısı.
 • Cihazı aynı bölgede 3-4 saniyeden fazla tutmamaya özen gösteriyoruz; sürekli gezdirerek uyguluyoruz. Ayrıca bastırmıyoruz, zaten cihaz dört adet pille çalıştığı için oldukça güçlü dönüyor.
 • Uygulama sonunda reklamında da gösterildiği gibi bir pamuk parçasıyla topuklarınızın dilediğiniz yumuşaklığa ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Sonra ayaklarnızı yıkayıp, nemlendiriyorsunuz ve belki de hiç olmadığı kadar yumuşak, bebek topuğu gibi topuklarınızın keyfini çıkarıyorsunuz. Sorunsuz sandığım topuklarımın ne kadar sorunlu olduğunu uygulama sonrasında fark ettim, pürüzsüz oldular :)


Kullanım sonrası cihazın bakımı şu şekilde;
 • İlk görselde gördüğünüz cihazın yan tarafındaki eject düğmesine basarak silindiri çıkarıyoruz.
 • Silindiri muslukta yıkayıp kurutuyoruz. Ayrıca ana cihazın gövdesini de ıslak olmayan fakat nemli bir bezle temizliyoruz. Bu önemli çünkü tozlaşan ölü deriler her seferinde cihaza bulaşıyor.
 • Sonra silindiri cihaza tekrar takıyoruz ve koruyucu kapağı yerleştiriyoruz.
Bu cihazı artık her yerde görmek mümkün, bir kere Migros'da görmüştüm fakat alamadan tükendi ve bir daha gelmedi. Ben de daha güvenilir bir yol seçtim ve sık alışveriş yaptığım Kozmeli'den indirimle satın aldım. Buraya tıklayarak ürünü inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca Scholl'un bir çok ayak ve tırnak bakım ürünü varmış, alırken keşfettim. Sevgiyle kalın!

11 yorum:

 1. Annem için bir tane edinebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok kullanışlı, bundan sonra olmazsa olmazlarımdan :)

   Sil
 2. Bende annem için alayım dedim ama yazının ortasında 'sorunsuz sandığım topuklarım sorunluymuş' cümlenden sonra kendime alayım annemde kullansın arada moduna geçtim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyleymiş keşke öncesi sonrası koyabilsem :D

   Sil
 3. watsonsun da böyle bir ürünü var hatta bazı bloglarda onun daha etkili olduğunu okumuştum. bu yüzden her gidişimde watsonsunkini göremeyince almaktan vazgeçiyordum. şimdi kararsız kaldım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa ilk defa duydum ve merak ettim yeni mi ki yoksa bundan önce mi çıkmış

   Sil
  2. Aa ilk defa duydum ve merak ettim yeni mi ki yoksa bundan önce mi çıkmış

   Sil
  3. Bende merak etim watsonsı duymamıştım ://

   Sil
 4. Buralarda elimi attığım her yerde bunlardan satılıyor inan ekmek kadar normal gelmeye başladı ^^ Şaka bir yana kıymetini bilmediğimiz ayak bakımı için büyük yenilik çok çok severek kullanıyorum ama ben tercihimi micropediden yana kullandım adaşım .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen o kadar faydası oldu ki bana, öncesinde ayaklarımdan soğumuştum ren :( Onu da yorumlarda gördüm ilk defa duydum araştırayım bir gerçi almam ama merak ettim ^,^

   Sil
 5. Ya kullaniyoruz da ağırlaşmış pilinden mi yoksa torpusunden mi yardımcı olabilir misiniz

  YanıtlaSil