Cilt Tipine ve Sorununa Göre Bioderma Seçimi Nasıl Yapılır?

Merhabalar!

Bioderma bir çoğumuzun sevdiği ve güvendiği bir marka. Ben de bir çok ürününü kullandım, bazılarını sevdim bazılarını da kendimden uzak tutuyorum : )

Kozmetik ürünleri seçerken, onlarla aynı dili konuşmadığımız için bazı sorunlar yaşıyoruz. Mesela Sensibio, Atoderm, Hydrabio.. Bunları bilmemeniz gayet normal, gelin beraber öğrenelim;


Bioderma, ürünlerini dokuz farklı grupta kategorize etmiş;
 • Hassas Cilt
 • Nemsiz Cilt
 • Kuru ve Atopik Cilt
 • Yağlı Cilt
 • Saç ve saçlı deri
 • Bebek Cildi
 • Cilt ve güneş
 • Aydınlatıcı Bakım
 • Tahriş olmuş cilt

Hassas Cilt ile başlayalım; Hassas cilt tolerans seviyesi düşük olan cilttir. Yani dış etkenlere, farklı ürünlere karşı kırılgandır. Çabucak kızarabilir, alerji olabilir, gerilebilir. Hassas cilde sahipseniz ve Bioderma ürünleri kullanmak istiyorsanız Bioderma Sensibio serisini seçmeniz gerekir. 

Nemsiz cilt, kuruya dönük cilttir. Genelde soğuk ve banyo sonrası pul pul kalkar, dudak kenarlarında kuru deriler görülür. Cildimiz nemi kendi üretir, bunun yetersiz kaldığı yerlerde ise Bioderma Hydrabio serisini kullanarak bu nem döngüsünün devamında cildinize destek olabilirsiniz.

Kuru ve Atopik Cilt, nemsiz ciltten daha çok neme ihtiyaç duyan, lipid bakımından onarılması gereken cilttir. Nemsiz ciltte dönem dönem görülen kuruluklar, kuru ve atopik cildin sürekli sorunudur. Bu sorunu aşmak için Bioderma Atorderm serisine göz atabilirsiniz.

Yağlı Cilt, sebum üretimi fazla olan cilttir. Ciltte akne, siyah nokta ve parlama sorunu sık görülür. Yağlı cildin ihtiyacı, sebum dengesinin sağlanmasıdır. Bu dengeyi sağlamak için Bioderma Sebium serisini deneyebilirsiniz. 

Saç ve Saçlı deri için Bioderma arıyorsanız, Bioderma Node serisi ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu seride hem kepeklenme ve kaşıntı gibi sorunlara yönelik ürünler var, hem de günlük kullanım için ürünler mevcut. 

Bebek cildi için, yani miniklerinizi için Bioderma arıyorsanız hangi Bioderma'nın onlar için uygun olduğunu isimden rahatlıkla anlayabilirsiniz : ) Bioderma ABCderm serisi minikler için üretilmiş ve onlara bol çeşit sunan bir seri.

Cilt ve Güneş, iki isim bir araya gelince ekstra özen isteyen durumlar ortaya çıkabiliyor, hele de açık renk tene sahipseniz! Cildinizi güneşten korumak isterseniz yardımınıza koşacak seri Bioderma Photoderm Serisi. Üstelik bu seride yağlı, normal ve kuru ciltlere, bebeklere özel bir çok çeşit var. Hem de güneş sonrası bakım ürünleri de mevcut..

Aydınlatıcı Bakım, lekesiz ve parlak bir cilt isteyenlerin tercih edeceği seri ise Bioderma White Objective serisi. Bu seri; çeşitli sebeplerden cildinde leke sorunu yaşayanların sorununu çözmeyi hedefliyor. Üstelik bunu tek bir kremle değil, komple bir bakım sunarak yapıyor.

Tahriş olmuş cilt, çeşitli operasyonlar, yanıklar sonrası geride iz kalan cilttir. Bu izlerin görünümünü hafifletmek için Bioderma Cicabio serisini üretmiş. 

Serinizi seçtikten sonra, en önemlisi memnun olduğunuz ürünü düzenli bir şekilde kullanmak ve tam bir etki bekliyorsanız seriyi tamamlayıcı ürünleriyle kullanmayı deneyebilirsiniz. 

Bioderma ürünlerini indirimli almak ve bu indirimin üzerine %20 indirim eklemek için B6574100 kodunu kullanarak Kozmeli.com'dan alışveriş yapabilirsiniz.Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Güzel bir yazı olmuş çünkü insanların çoğu bilmeden alışveriş yapıyor ve sonrasında memnun kalmıyor =)

  YanıtlaSil
 2. peki senin severek kullandığın, memnun olduğun bioderma ürünleri neler? aslına bakarsan iyi bir güneş kremi arayışındayım bu aralar ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bioderma'nın güneş ürünlerini seviyorum ♡ H2o yu sevemedim bir türlü :) Nemlendiricileri de güzel

   Sil