Grasse Rosee Divine EDT

Merhabalar!

Koleksiyonculuk hiç bana göre bir şey değil, hele de konu kozmetikse! Belirli bir kullanım süresi olan ürünleri bir köşeye atıp bekletmek, onca para dökmek çok saçma ve müsrifçe geliyor. Hele de iyi marka bir far fiyatına alıp tepe tepe kullanabileceğimiz onca şey varken.

Fakat karşı koyamadığım, ihtiyacım olup olmadığını pek önemsemeden aldığım bir şey var ki koku zaafımı bilenler tahmin edebilir; parfümler!

Bugünün parfümü de, "Gül kokusu mu? Iyy asla!" diyen Mamontenka'nın koleksiyonuna katılan ve mis gibi gül kokan bir parfüm; Grasse Rosee Divine EDTÖncelikle Grasse'ye değinecek olursak; Fransa'nın Provence-Alpes-Cote d'Azur bölgesinde yer alan ve dünyanın parfüm şehri olarak bilinen ve 17. yüzyıldan beri parfüm üreten bir şehirmiş, utanarak söylüyorum ki adını bile duymamıştım : )

Adını bu şehirden alan Grasse markası ise, çiçeklerin ıslatılması sonucu elde edilen bitki suları kullanarak parfümler üreten bir marka.


Rosee Divine, buram buram gül kokan bir parfüm. Ama klasik gül kokuları gibi ağır değil ve ilginçtir ki buram buram kadınsı Bir parfüm değil. 

Taze ve neredeyse meyvemsi diyebileceğim bir kokuya sahip. Gül kokusundan hoşlanmayan, hatta benim gibi itici bularak kaçınan birini bile cezbedecek güzellikte. 

Sanırım bu parfümün bende psikolojik olarak da etkisi büyük, belki o yüzden bu kadar sevdim. Ankara'da bahçemizdeki açan Isparta gülleriyle annem gül şerbeti yapardı, ben de limonatamı o şerbetle yapardım. Damağımda kalan gül kokusunu Grasse parfüm yapmış sanki ^,^


Bu hafif kokusuna ve EDT olmasına karşın (Bkz: EDT ve EDP farkı) kalıcılığına on üzerinden sekiz puan verebilirim. 


100 mililitrelik şişesiyle uzun süre kullanabileceğiniz bu parfümün fiyatı 70 lira, şuradan satın alabilirsiniz.

Hızlı karar vermeden diğer çeşitlerine de bakmanızı öneririm, zira kokusuna bayıldığım mine çiçeği kokan Grasse sıradaki parfümüm olacak ^,^


Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder