Argan Yağlı Saç Serumu | Bebak

Herkese sendrom saçmalığına bulanmamış, enerjik bir pazartesi dilerim : )

Bugün sizlerle bitireli epey zaman olan fakat görsellerini bilgisayarımda tesadüfen bulduğum bir saç serumunu paylaşmak istiyorum. Instagram'da bu ürün hakkında çok sorulduğu için özellikle detaylara değinmek istedim.

Saçlardaki kırılmanın en büyük sebebi, kuruluk. Bu kuruluğun üzerine plastik taraklarla saçlarımızı taradığımızda, lastik tokalarımızı çekiştirerek çıkarırken hatta uyurken saçımız yastığa sürtündüğünde saç uçlarımız kırılıyor ve ortaya sağlıksız bir görüntü çıkıyor. 

Bu durumu engellemek için sorunun kaynağına çözüm getirmek gerekir. Bu sorunu da saç uçlarını nemlendirerek büyük ölçüde çözebiliriz.

Piyasada bir çok saç serumu mevcut, fakat bunlardan çok azı vaatlerini yerine getiriyor. Bakalım Bebak argan yağlı saç serumu da onlardan birisi mi? 


  • Ürünün ambalajı oldukça kullanışlı, koyu renkli cam şişede. İçeriğinde doğal yağ bulunan ürünlerin böyle şişelerde saklanması gerekir. Çünkü güneş ışığı doğal yağların özelliğini yitirmesine neden olur ve koyu renkli cam şişeler ışığı kırarak içerisindeki yağın tazeliğini korumasını sağlar.
  • Ambalajı pompalı biçimde, tek seferde uzun saçlara uygun, bol ürün geliyor. Yarım basarak daha az ürün alabilirsiniz. Pompanın ucunu çevirdiğinizde kilitleniyor ve çantada-bavulda basılarak dökülme riskini engelliyor.
  • Tatlı fakat ağır olmayan bir kokusu var. Koku hassasiyeti olanların sıkıntı yaşamayacağı bir durum.
  • Oldukça büyük bir ambalaja sahip. Ürün 100 mililitre, fakat diğer serumlar gibi çok bereketli değil. Yaklaşık 2 ayda her gün düzenli kullanarak ürünü bitirdim.

  • İçeriğinde ilk sırada dimethicone yani silikon var. Silikonun zararlarını İçerik sözlüğü kategorisine kısa zamanda yazacağım fakat silikonun saç ve cilt sağlığına kanıtlanmış zararları var, saç dökülmesine neden oluyor.
  • Tamamen doğal bir çok saç serumu kullandım, fakat saç uçlarımı nemlendirmede başarısız oldular ve kırılmalar yaşadım. İçeriğinde ilk sırada dimethicone bulunan tüm saç serumları saçıma çok iyi geldi. Bu serum da öyle, saç kırılmalarımı minimum düzeye indirdi ki ürün bittikten sonra kırılmalar artınca bunu daha da iyi anladım. Serumları saç dibine uygulamadığım için içeriğindeki silikonu şahsen zararlı bulmuyorum. 
  • İçeriğinde argan yağı bulunuyor ve son sıralarda olmaması sevindirici. Fakat akla başka sorular geliyor, gerçek argan yağı mı? Sertifikalı mı? Bilemiyorum.

Benim severek kullandığım bir ürün oldu. Elimdeki serumlar bittiğinde aynısından bulamadığım için başka bir serum alarak saç bakımıma devam ettim. 
 Bu serumu birde Kermit Alemlerde'nin yorumuyla okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. Gerçek argan yağı olup olmadığı sorusu bu tarz ürünlerde benim de aklıma çok takılıyor. Geçen argan yağı diye aldığım ürünün içeriğine bakınca %80 inin zeytinyağı olduğunu gördüm :(

    YanıtlaSil