Acı Biberli Diş Macunu | Splat

Merhabalar :)

Son zamanlarda diş bakımı yayınlarına ağırlık vermişken,  aroma farkıyla ilgi çeken Splat acı biberli diş macununu sizlerle paylaşmak istedim. 

Splat markası geniş ve farklı ürünler içeren bir ürün yelpazesine sahip. İlk incelediğimde siyah diş macunu ve acı biberli diş macunu ilgimi çekmişti fakat denemek isteyip, bulamamıştım.

Ürünü inceleyecek olursak;
 • Acı biberli olması sizi korkutmasın, acı değil : ) Sadece klasik diş macunlarına göre biraz daha mentollü ve ağızda çok bekletirseniz yanma yapabiliyor. İçeriğinde acı biber ekstresi mevcut.
 • Diş eti kanamalarımı azaltmada çok yardımcı oldu. Diş fırçalarken kanama sorununu çok nadir yaşar oldum. 
 • İçerdiği maydanoz ekstresiyle, bakterilerin çoğalmasını ve ağız içindeki kötü kokuları engellemeyi vaat ediyor. Bakteriler konusunda yorum yapamayacak olsam da, kokular karşısında güçlü olduğunu söyleyebilirim.
 • Diş beyazlatma konusunda diğer diş macunlarıyla aşağı yukarı aynı oradan başarılı. Dişlerimi bembeyaz yapmıyor, zaten ben de öyle mucizevi diş macunu aramıyorum. Çünkü bulursam dişlere zarar vererek ve aşındırarak beyazlatacağından neredeyse eminim. 
 • Beyaz renkli bir yapıya sahip.

 • Ürün ambalajı oldukça büyük, 75 militrelik ürünü uzun süre kullanabilirsiniz. Ben yaklaşık 1 aydır günde 2-3 kere fırçalıyorum ve çeyreğine ulaşamadım. 
 • İçeriğindeki Şili biberi ekstresiyle ağızdaki kan dolaşımını hızlandırdığını vaat ediyor ve vaadini gerçekleştirdiğini düşünüyorum çünkü azalan diş eti kanamamı buna bağlıyorum.
 • Bir çok blogda içeriğinin tamamen doğal olduğu yazılmış. Evet diğer diş macunlarına göre içeriği çok temiz ama asla tamamen doğal değil. Lütfen bir ürünü 'Doğal' diye etiketlemeden önce içeriğine bakıp, içeriğindekileri araştıralım ki okuyanları yanlış bilgilendirmeyelim. 

Ürünün zencefil, altın, siyah, çilek, deniz minerali gibi bir çok çeşidiyle satın alabileceğiniz Splat diş macunlarını belirli eczanelerde bulabilirsiniz. Ben Ankara'ya gittiğimde çok arayıp bulamamıştım, Splat Türkiye Facebook sayfasını ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Sevgiyle kalın!

10 yorum:

 1. ben de arıyorum ama bulamıyorum bir türlü :-(( acı biberliyi çok severek kullanmıştım dişlerimi en çok beyazlatan bu oldu bence..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nerelerde satıldığını da bulamadım :|

   Sil
 2. no11.com da satılıdğını gördüm bilginize:))

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar! Çok yakında tüm Gratis mağazalarında ve eczanelerde bulabileceksiniz :))

  YanıtlaSil
 4. Ben cesaret edemem bu macunu kullanmaya. Bu arada @splat_turkiye instagramda paylaşmıştı: çok yakında Gratislerde ve tüm eczanelerde satışa sunulacaktır. Bilginize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de korkmuştum acaba kullanabilir miyim diye ama hiç sıkıntı yok :) Evet duyduğuma çok sevindim

   Sil
  2. Ben de korkmuştum acaba kullanabilir miyim diye ama hiç sıkıntı yok :) Evet duyduğuma çok sevindim

   Sil
 5. Canım seni yeni keşfettim ve takibe aldım GFC den. bana da beklerim. sevgiler
  http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil