Reve de Miel | Nuxe

Merhabalar!

Buradan görebileceğiniz gibi blogda bir çok balm yayını yapmışım. Bu balmların çok azını bitirebildim ve henüz yayınlayamadıklarım da var. Her ne kadar "Artık lip balm almayacağım." desem de bir şekilde balmlarım çoğalıyor.

Geçtiğimiz günlerde de Instagram'dan kazandığım sevgili +Neslihan Tuğçe YILDIZ 'ın çekilişiyle daha önce kullanıp sevmediğim Nuxe'un Reve de Miel balmını tekrar deneme şansı yakaladım : )

Nuxe markasının ürünlerini fazlasıyla seviyorum ve kullandığım tüm ürünlerinden fazlasıyla memnun kaldım. Bu lip balm da o kadar övülüyordu ve o kadar çok kullananı vardı ki, çok merak edip ben de denemiştim.

Genelde çok sevilen ürünlerden memnun kalmadığım gibi bu üründen de memnun kalmamıştım. Balmdan çok dudak peelingi gibiydi ve dudaklarımı nemlendirmede yetersiz kalıyordu. Derken, iki yıl sonra tekrar deneme şansı yakaladım, bakalım neler değişti?Bendeki balm, yirminci yıla özel üretilmiş ve klasik Reve de Miel'den farklı ve renkli bir ambalaja sahip. Klasik ambalajdan çok daha sevimli göründüğünü söylemem gerek ^,^

Ambalajın en cezbedici yanı, renginden öte cam olması. Cam ambalajlar her zaman daha cazip ve sağlıklı geliyor.

Ürün, çok uzun süre kullanılabilecek bir ürün. Hem gramaj olarak oldukça fazla, hem de doğal yağlardan oluştuğu için bekleme süresi oldukça uzun.


Bu balmı kullandığımda, kesinlikle önceki kullandığımdan çok farklı demiştim. Fakat üzerinde 'Yeni formül' benzeri bir ibare bulmadığı için acaba bana mı farklı geldi dedim. Çünkü emilimi çok daha kolay ve verdiği nem önceki kullandığımdan çok daha iyiydi.

Klasik Reve de Miel'in ve yirminci yüzyıla özel üretilen Reve de Miel'in içeriklerini incelediğimde, klasik balmda içerik listesinde alt sıralarda bulunan shea yağınun yeni balmda ilk sıralara taşındığını gördüm ve içeriğin değil de, içerik oranının değiştiğini anladım.


Yeni Reve de Miel'i yorumlayacak olursak;
  • Kokusu muhteşem, portakal ve tarçın karışımı bir kokusu var. 
  • Gramaj olarak oldukça büyük (15 gr), sürekli kullanımda bile uzun süre yetebilir. 
  • Yapısı oldukça kıvamlı ve tamamen pürüzsüz değil. İçinde minik tanecikler var. Bu yüzden ruj sürmeden önce kullanılması çok zor. Genellikle gece yatmadan sürüp yatıyorum ve sabah yumuşak dudaklarla uyanıyorum. Kısacası koyu yapısından dolayı emilimi çok yavaş, bu da onu balm olmaktan biraz uzaklaştırıyor. 
  • Dudaklarınızda derin çatlaklar ve yanma varsa, kalın bir tabaka halinde uygulamak acısına ve çatlaklarına iyi geliyor. 
  • İçeriği klasik balmlara nazaran oldukça temiz. 
  • Maksimum 30 lira fiyatıyla fiyat/performans olarak benim gözümde ortalama bir değere sahip. Kokusundan vazgeçebilirseniz, bu fiyata daha çabuk nem veren ve daha hızlı emilen balmlar bulabilirsiniz.


Bu ürünü dermo kozmetik satan eczanelerden ve online eczanelerden satın alabilirsiniz. Ürün Kozmeli'de %20 indirimle 23,20 TL.Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder