Duşta Vücut Kremi | Watsons

Merhabalar : )

Son zamanlarda kozmetik ürün skalası o kadar genişledi ki, takip etmek ve her birini denemek oldukça güç. Çeşit çeşit bazlar, bb-cc-dd kremler ve daha bir çok ürün grubu kozmetik dosyasına eklendi. 

Bunlardan birisi de, Nivea markasıyla tanıdığımız duşta vücut kremleri. Nivea duşta vücut kremini denemiştim, hem sevmeyip hem de oldukça gereksiz bulmuştum (Üşengeçliğimden bir çok ürün gibi onu da bloga yazmamışım) Bunun nedeni çok kuru bir cilde sahip olmamam ya da kendimi bu kremi kullandıktan sonra temiz hissedememem olabilir. Ayrıca Nivea duşta vücut kreminin overrated diye tabir ettiğimiz abartılan bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Son zamanlarda da Watsons'a ait duşta vücut kremini kullanıyorum. Nivea'nın kremini sevemeyen biri olarak, daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim.


 • Nivea cildime biraz ağır gelmişti ve nemden çok yağlı bir his bırakmıştı. Watsons'da ise o ağır his yoktu, aksine nemlenmiş ve yumuşak hissettim.
 • Kokusu Nivea'ya göre biraz daha hafif ve daha az kalıcı. Fakat Nivea'nın kokusuna göre daha hoş ve rahatsız etmeyecek bir koku.
 • Kıvamı Nivea'ya göre daha cıvık, bu yüzden duşta kolayca vücudunuza yayabiliyorsunuz. 
 • İçerik ve fiyat olarak Nivea ile aşağı yukarı aynı. Paraben bulunmuyor fakat diğer vücut kremlerinde bulunan zararlı içerikler bu kremde de mevcut. 
 • Banyo sonrası kremlenmeyi zahmetli bulanlar için oldukça pratik bir çözüm, ama cildiniz kuru değilse olmazsa olmaz bir ürün olmadığını düşünüyorum.


Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. Ben Nivea ile super anlastim vücut tipim kuru mamutcan bu da takildi ge en gozume deniyim bi ♡♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam kuru ciltlere göre, o yüzden pek canım istemiyor kullanmak :D

   Sil
 2. Ben duşta vücut kremlerini pek sevemedim. Cildim kuru değil o yüzden sanırım benim için pek gerekli bir ürün değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum :) Bence de olmazsa olmaz bir ürün değil.

   Sil
 3. Denemek istiyorum. Hem de hemen! :)

  YanıtlaSil
 4. O zaman yorumlarınızı çok merak ediyorum ^,^ Umarım seversiniz..

  YanıtlaSil
 5. Niveayı aldım iki kez kullandım,az bir miktar kullanırsanız bi işe yaramıyor:) miktarı artırınca bonya sonrası yumuşaklık ve hoş bi koku bırakıyor ama denildiği gibi 24 saat yumuşaklık ve nem sağlamıyor bana göre,aynen olmazsa olmaz değil,bir daha almaya gerek yok ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size katılıyorum :) Yorumunuz için çok teşekkürler ^,^

   Sil