Senin Hayatın, Senin Planın | Miya Planners

Yılın sondan kaçıncı yazısı bilmiyorum : ) Herkese ve yeni bir yıla kocaman bir merhaba! 

Yeni bir yıl; yeni umutlar, yeni planlar, değişmesi ve değiştirilmesi gereken her şey için bir bahane aslında. 

Sihirli bir değnek değil, aksine boş bir defter. Onu güzelliklerle ve iyiliklerle doldurmak, mutlu yaşamak, bir düzen tutturmak bizim elimizde.

Geçtiğimiz yılı güzel yaşadığımı fakat evliliğimin ilk yılında biraz zorlandığımı düşünüyorum. Anne evinde, sadece sınava çalışan miskin bir kediyken, geçtiğimiz yıl hem çalışan, hem yemek ve temizlikle uğraşan, hem buralarla ilgilenen, bazen yoğunluktan oturup ağlayan da bendim. 

Geçtiğimiz sene şurada anlattığım ajandamı başlarda kıyamadığım için kullanmadım, fakat sonradan planlı yaşamanın insanın hayatını nasıl düzenlediğini, ona nasıl boş zaman yarattığını görünce senenin ortalarında kullanmaya başladım 

Bu sene de yöntemim aynı olacak, hem de başından sonuna kadar istikrarlı olacağıma söz veriyorum ^,^


Koskoca bir yılı güzel geçirmek için bir fincan kahve, biraz zaman, renkli kalemler ve bolca hayal gücü yeterli. Yanında da çikolata tadında bir şeyler, hiç fena olmaz ^,^


Planlayıcınızın kapağını onlarca özel tasarım kapak arasından seçip, üzerine isminizi yazdırabiliyorsunuz. Dilerseniz içerisine temizlik planlayıcı, evlilik planlayıcı gibi ekler satın alarak planlayıcınızı özelleştirebiliyorsunuz.

Planlayıcının ön ve arka kapağı su geçirmez ve yapıda. Bu yüzden çantada taşırken yıpranır diye korkmanıza gerek kalmıyor.


Dışı gibi içi de renkli olan planlayıcının içinde, motivasyon sözleri yer alıyor. Ve tabi ki de Miya'nın mottosu olan 'Your life, your plan.' yazısı..


Benim en çok kullandığım sayfalar bunlar. Doğum günlerini Facebook'dan hatırlamaktan nefret eden biri olarak, sevdiklerimin doğum günlerini ve evlilik-nişan gibi özel günleri bu kısma not alıyorum.


Planlayıcıya bu sene eklenen başarı planlaması var. O yılki hedefinizi seçiyorsunuz, ve ona 5 adımda ulaşabilmek için hedefler belirliyorsunuz. Benim henüz bir hedefim yok, ya da o kadar çok var ki sığdıramadım : ) Bu sayfa 4-5 sayfa olabilirmiş ^,^


Bu yıl eklenen bir başka detay da, günlük ne kadar su içtiğinizi işaretleyebileceğiniz bardakçıklar. Akıllı telefonda bunun uygulamasını kullanıyordum fakat bir süre sonra o kadar sıkıldım ki, her gün gelen 'Bugün hiç su içmediniz' uyarısına dayanamayarak sildim. Bu kutucuklar daha sempatik, daha motive edici geldi. Umarım bu kutucukları verimli kullanırım! 


Ajandanın yanında gelen başka bir ek de, bu yapıştırmalardı. Kıyıp yapıştırabilir miyim acaba? Çok sevimliler..


Son olarak da bu yapıştırmaları ve ayrık ayraçları kullanarak ajandanızı hem renklendirip, hem de daha kullanışlı hale getirebilirsiniz..

Siz de bir planner satın almak isterseniz, www.miyadesign.net'e : ) Ayrıca sizin seçiminiz kişiye özel planlayıcı, sevdiğinize harika bir yılbaşı hediyesi olabilir..
Sevgiyle kalın!

5 yorum:

 1. Bakarken zevkten dört köşe oldum fotoğraflara ^^
  Miya fanı olarak seçimine bayıldım heves verdin ben de yazayım yeni plannerımı :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin plannerini de merakla bekliyorum ^,^ Aynı anda birbirimizin yayınlarına yorum bırakmak da harika =)

   Sil
  2. Ahah tıpkı eski günler gibi ^^

   Sil
 2. çok güzelmiş almam lazım :) zevkle takip ediyorum seni. benim bloğuma da beklerim pembemakyajcantam

  YanıtlaSil