Fenomen Psikoloji Hakkında

Her insan biriciktir. Ne demek biricik olmak? Dünyada yaşayan yaklaşık 7 milyar insan var. Bunca insan içinde, fiziksel, ruhsal, gen ya da DNA dizilimi ile bizim bir tane daha benzerimiz bulunmuyor. O halde, bu kadar özel tasarım olan her birimizin mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürmesi bize bahşedilen en temel haktır. Ve biz bu hakkımızın farkında olarak bazı adımlar atarsak yaşamımızın tüm alanlarında istediklerimizi elde etmemiz mümkün olacaktır. İşte bu farkındalıktan yola çıkan Ankara’daki psikologlardan birkaç tanesi Fenomen Psikolojik Danışmanlık merkezinin kuruluşunu gerçekleştirdi.

Dünya bundan 1000 yıl, 100 yıl hatta 10 yıl öncesinden oldukça farklı, dünyadaki farklılığa paralel olarak da bizim yaşamlarımız, etkilediğimiz ya da etkilendiğimiz bütün olgular değişiyor ve gelişiyor. Üstelik son yıllarda adına değişim dediğimiz şeyler birçok değişkene bağlı olarak karmaşıklaşıyor. Böyle olunca da  içimizde bir yerlerde çoğu kez adlandıramadığımız bir sıkıntı ve bunaltı ile baş başa kalıyor, önce kendimizi sonra da yakın çevremizi olumsuz etkileyebilecek bir yaşama doğru yol alabiliyoruz. Fiziksel olarak bir olumsuzluk yaşadığımızda, bir yerimiz ağrıdığında, şiştiğinde ya da herhangi bir organımızın her zaman çalıştığı gibi çalışmadığını farkettiğimizde bir uzmana gitmekten çekinmeyen bizler, konu derinlerdeki bir yerlerdeki bir sorun olduğunda nedense benzer duyarlılığı göstermiyoruz. Oysa ne demiştik en başta, mutlu, sağlıklı, huzurlu olmak bize bahşedilen en temel haktır.

Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi olarak konusunda deneyimli psikologlarımız ile her türlü danışmanlık ve terapi hizmeti için sizleri bekliyoruz. Hayatın içinde sorunları olan bir yetişkin, hayata hazırlanan nereden başlayacağı ile ilgili karışıklık yaşayan bir ergen, evlililiğinde bir şeylerin ters gittiğini düşünen bir çift, ya da çocuğunun gelişimi ile ilgili endişeleri olan anne-baba olabilirsiniz, gelin görüşelim ve size yardımcı olalım. Kurumsal bir yapının başında bir yönetici olarak, daha huzurlu, tatminkan çalışanlarla verimi artırmayı hedefliyor olabilirsiniz, gelin hedefleriniz için ne yapabiliriz birlikte değerlendirelim. Hizmetlerimizi danışmanlık ve terapi yanında gerekli görülen alanlarda uygulanan testlerle de destekliyoruz.

Unutmayın, yargısız, yansız olarak bizi dinleyen, bize inanan, bizim için çabalayan birinin varlığı bile çoğu kez hayatı daha anlamlı kılabilir.

Fenomen Psikoloji olarak size, yapabileceklerinize, gücünüze ve mutluluk hakkınıza inanıyoruz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder