Balmi | Strawberry

Merhabalar!

Herkesin lip balm çılgını olduğu, "Lip balmsız aslağ" nidalarıyla 8 çeşit balmı çantasında gezdirdiği şu dönemde lip balma mecbur olmam ne kadar inandırıcı bilemiyorum : )

Evet çok sevimliler, çok güzel görünüyorlar, çok güzel kokuyorlar ve ben de seviyorum. Ama bu nedenlerden değil, ihtiyacım olduğu için.

Kışın dudaklarım kurumanın ötesinde çatır çatır çatlıyorlar. O gün dudağımı nemlendirmemişsem ve kazara gülmüşsem, gülüşüm acıdan resmen içime kaçıyor. Yani dudaklarım, can yakıcı derecede derinden çatlıyor. Bu yüzden anlık değil de, sürekli nemlendirme yoluna gitmem gerekiyor. Yani daha kurumadan nemlendiriyorum ki o acıyı yaşamayım.

Balmlara düşkün olduğum dönemde Watsons'ın yılbaşı paketiyle elime geçen bir balm; BalmiBendeki Balmi çilekli, kendim gidip alsaydım sanırım çilekli ya da frambuazlı olanı alırdım. Hindistan cevizi ve nanelisi de mevcut. 

Kokusunun hakkını veren Balmi, kapağı kapalıyken bile buram buram çilek kokuyor. Çilek kokusu, sürüldükten sonra uzun denilebilecek bir süre dudaklarda kalıyor. 


Balmi'nin en çok dikkat çeken yanı, meşhur balm Eos'a olan benzerliği. Türkiye'de satılanlar kübik yapıda olsa da, yurt dışında yumurta şeklinde olanları da var. Ambalajın dış dokusu sıradan bir plastik dokusunda değil de kadifemsi, ve çok hoş.

Ambalajı kapatırken dikkatli kapatmak gerekiyor, aksi takdirde kapak, balmı benimki gibi ortadan ikiye bölebilir :)

Eos 7, Balmi ise 10.5 gram fakat Balmi, Eos'a göre çok daha yumuşak bir yapıda ve kubbemsi kısmı hızla tükeniyor. Bu yüzden bir süre sonra parmağınızla uygulamak zorunda kalabilirsiniz.

Spf 15 içeriğiyle yaz-kış kullanıma uygun olan Balmi'nin nemlendirmesinin ortanın üzerinde buldum. Fakat hemen emilen bir ürün değil, çünkü yağlı ve yumuşak bir yapıya sahip. Bu yüzden üzerine ruj uygulayacaksanız biraz sabırlı olmanız gerekiyor.


Benim için en hoş yanı anahtarlığa takılabilmesi. Bu yüzden çantada anahtar ararken de, balm ararken de sondaj çalışması yapmama gerek kalmıyor.

En kötü yanı ise içeriği; 


Tekrar tercih etmeyecek olmamın nedeni; fenoksietanol, paraben, petrol ve sentetik vaks içermesi. Almak isterseniz Watsons şubelerinde 10 liraya bulabilirsiniz.

Bu arada dudaklarıma en iyi gelen lip balmın hala Watsons BB Collagen Lip Balm olduğunu belirteyim.


Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. Eos almadan once mutlaka Balmileri almalıyım diyordum ama sonra hevesim kaçtı. Yine de nanelisini ve hindistancevizlisini cok merak ediyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmazsa olmaz bir balm değil :) Ama sevimli ^,^

   Sil
 2. Ah bu kuruyup çatlayan dudaklar. Ben de muzdaribim..

  YanıtlaSil
 3. Balmi yi Watsonstaalmadan önce içeriğini okuyup direk geri attım ve fazla overrate olduğunu düşünüyorum daha fazla fazla aynı performansı veren temiz içerikli alternatif çok. Eline sağlık Mamo ^^

  YanıtlaSil
 4. Bir şey sormak istiyorum. Hani bazen paylaşılıyor ya bir ürün hakkında yorum yaparken,
  'bu ürünün içeriği zararlı, kötü vs.' kötü olduğunu hangi yazılardan anlayabiliyorsunuz yani uzak durmamız gereken maddelerin isimleri nelerdir ? Kısaca anlatırsan çok sevinirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, yukarıdaki kategorilerdrn içerik sözlüğünü seçerseniz detaylı bilgi mevcut :)

   Sil