Kışın Fitliğinizi Koruyun | Basit ama Etkili Yöntemler

Yaz ayları yaklaşırken, ister istemez hepimizi bir kilo telaşı sarıyor. Göğsümüzü gere gere bikini giyebilmek için içmediğimiz bitki çayı, yapmadığımız egzersiz kalmıyor. 

Fakat havanın erkenden karardığı kış günlerinde, şişme montlarla, pantolon altına giydiğimiz taytlarla zaten pofuduk göründüğümüz için kilolarımızı çok da fazla dert etmiyoruz. Bahar gelince, yediğimiz her poğaça, içtiğimiz her sıcak çikolata kendini tiril tiril kıyafetlerin altında belli ediyor.

Bahara kalmadan, yaz-kış fitliği korumak gerekiyor ki, mevsimsel kilo verme telaşlarına düşmeyelim. İşte kışın fit olmanın bir kaç basit ama etkili yolu; 


Bitki Çayları; Bitki çaylarının şifasının hepimiz farkındayız. Artık televizyonlarda bir çok uzman, bitki çayları ve etkileri hakkında bizleri bilgilendiriyor.

Bir çok bitki çayı sindirime, yağ yakımına ve vücuttaki toksinlerin atımına etkili. Bu yolla kilo vermeye yardımcı oluyorlar. Fakat sosyal medya hesaplarında gördüğünüz "Haftada 4 kilo verdiren bitki çayı" reklamlarına itibar etmemekte fayda var. Bitki çayları kilo verdirmez, kilo verme rutinimizde bizlere yardımcı olur.

Benim için kışın en güzel üçlüsü yağan kar, şekersiz ıhlamur ve kitaptır : )


Kış Sporları; Baharda ve yaz akşamlarında spor yapmak için çok fazla olanağımız var. Kışın hava şartlarından dolayı vaktimizi daha çok evde geçiriyoruz. Bunun yerine bazı hafta sonlarını kış sporu yaparak harcayabiliriz. Hem eğlence, hem sosyal aktivite hem de spor bir arada muhteşem olmaz mı? 


Vücudunuzu Saran Kıyafetler Giyin; Bol kıyafetlerde fark edemedğimiz, bu yüzden bizi rahatsız etmeyen fazlalıklarımız, vücudu saran kıyafetlerle ortaya çıkacaktır. Böylece egzersiz yapmak ya da kendimize daha fazla vakit ayırmak her aynaya baktığımızda aklımıza gelecek! 


Ev Sporlarına Yönelin; Dışarıda olduğu gibi, evde de yapabileceğimiz egzersizleri var. Yoga gibi mental egzersizlerle zihninizi, pilatesle vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. İsterseniz siz de benim gibi Leslie Sansone ile evde yürüyüş ve egzersizler yapabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Motive edici bir yazı :) teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Merhaba elinize sağlık çok motive edici bir yazı olmuş. Leslie Sansone ile evde yürüyüş hareketlerini bende yapıyordum üşengeçlikten birazcık ara verdim, tekrar başlamam gerek. Siz memnun kaldınız mı? Bitki çayı demişken hareketlere destek olarak yeşil çay içmeyi unutmayın.. Sevgilerimle iyi günler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Dde şu sıralar biraz boşladım iş nedeniyle ama memnunum :) Öneriniz için çok teşekkürler :)

   Sil