Ixora | Whisper Edp

Merhaba! 

Iğdır'ın üzerini yine bitmek, gitmek bilmeyen koca sis bulutları kapladı ve fotoğraflarımı güzelleştiren güneş ışığını benden aldı. Yine de çok yazmak istediğim bir parfümü fotoğraflayarak sizlerle paylaşmak istedim..


Ixora'dan Whisper parfüm "Bu sonbahar etraftan duyacağınız fısıltılara hazırlıklı olun. Çünkü herkes parfümünüzü konuşacak." sloganıyla piyasaya sürüldü ve blog dünyasında tutulan parfümlerin arasında yerini aldı.
Sloganından sonbahara hitap ettiğini anlasak da, farklı tür notaların harmanlanmasıyla her mevsime yakışacak bir parfüm olduğunu düşünüyorum.


Koku ailesi: çiçeksi-meyve
Üst nota: pembe biber,bergamot,armut,kuş üzümü
Orta nota: yasemin,gardenya
Dip nota: paçuli,amber,misk

Şekerli meyve kokuları biraz ağır ve özellikle sonbahar-kış aylarında epey itici geliyor. Fakat meyve notalarının çiçek notalarıyla açılmasıyla oluşan taze, ferah kokuları fazlasıyla seviyorum.

Şekerli koku sevenlere de, sevmeyenlere de hitap edecek bir parfüm. İlk sıkıldığında meyve kokuları barındıran parfüm, bir kaç saat içinde yasemin ve gardenyalı bir meyve kokusuna dönüşerek 'İşte bu!' diyeceğim bir kokuya dönüşüyor.


Bence bir parfümün kalitesini anlamak için önemli etken fiyatı, ambalajı ya da markası asla değil. Parfümün kalitesi, sıkıldığında çevreden gelen tepkilerle şekilleniyor. Bu parfümü kullandığımda, parfümüm o kadar çok iltifat aldı ki iş arkadaşlarımın çoğu ismini bir köşeye not etti bile : )

Parfüm EDP ve ortanın üzerinde bir kalıcılığa sahip. Gün içinde uzun süre dışarıdaysanız, tazelemeniz gerekebilir. Şık şişesi ve sağlam sprey başlığı ile akıtmadan çantada taşınmaya uygun.

(Eau de Parfum yani EDP gerçek parfümden sonra içeriğindeki esans miktarının %20'ye kadar olduğu koku çeşididir) 

50 mililitrelik ambalajında 30-40 lira arasında fiyatlandırması var. Orijinal parfüm almak istiyorsanız ve parfüme onca para dökmek istemiyorsanız, fiyat-performans olarak oldukça başarılı bir ürün.

Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder