Oseque Göz Makyaj Ürünleri

Merhabalar! 

Sizlere daha önce Limonian'dan bahsetmiştim. Kore'den kozmetik ithal eden ve üzerine abartı kar payı koymadan ülkemizde satışa sunan bir firma. 

Şimdi de, yine bir Kore markası olan Oseque'nin Showking Triple Eyeliner, Skinny Mascara ve Oseque Showking Göz Makyajı Düzelticisini sizlerle paylaşacağım. Bir çoğumuz gibi ben de Oseque markasının ürünlerini kullanmayı bırakın, markanın adını bile ilk defa duydum. 

Oseque 
Oseque Products

Bu üçlü arasından en sevdiğim ürün ile, yani üçlü eyeliner ile başlamak istedim. 

Showking Triple Eyeliner
Eyeliner sürme konusunda çok usta değilim. Genellikle yanlış yaparım korkusuyla ellerim titrer ve daha da mahvederim.
Jel eyelinerda daha başarılıyım fakat onların da kısa sürede akma yapıyor. Bu kalem formlu, keçe uçlu eyelinerı ilk kullanacağımda da yine kapkalın ve şekilsiz bir uygulama olacak sanmıştım. Aksine, fırçayı yan tuttuğumda incecik bir uygulama sağladı ve ilk defa düzgün ve kuyruklu eyeliner sürmüş oldum.

Simsiyah ve dramatik bir görünüm yaratmıyor. Koyu grimsi bir rengi var fakat üzerinden 2-3 kat geçerseniz siyahlaşıyor. 

Oseque Eyeliner
Oseque Eyeliner Swatch

Kullandığım süre içinde asla akma ve bozulma yaşamadım. Uzun saatler benimle kalsa bile sıkıntı yaşamadım ve en ilginç kısmı, su ile temizlenebilen bir eyeliner. Nasıl bu kadar uzun dayanabiliyor çözemedim. Çözemediğim bir diğer kısım da ucunun neden üçlü olduğu : ) 


Skinny Mascara
Makyajda olmazsa olmaz diyebileceğim tek ürün maskaradır. Maskarasız yüzümü çıplak ve bir şeyler eksik gibi hissederim. Kirpiklerim de sarı olduğu için, o görüntüyü sevmem. 

Skinny maskarayı denerken, Kore kozmetiğinden çok şey umduğum için hevesle denedim fakat ilk kullanımdan sonra hevesim kursağımda kaldı. 

Farklı bir fırça yapısı var ve şekli oldukça kullanışlı. Fırçaya verilen eğimle kirpiklerinize çok kolay uygulayabilirsiniz. 

Oseque Mascara

Kirpikleri tek tek ayırıyor ve çok az uzatıyor. Neredeyse hiç maskara sürülmemiş gibi duruyor. Hacim verme ve o simsiyah görünüm ne yazık ki yok çünkü fırçası, tüpteki ürünü alabilecek dizaynda değil. Kurumuş bir maskarayı kullanıyormuşsunuz gibi düşünün. 

Hatta bir blogda 10 üzerinden 9 puan aldığını görünce, maskaramın kuruduğunu düşündüm ki, koruma bandını ilk ben açtığımı hatırladım.

Showking Göz Makyajı Düzelticisi
Göz makyajı yaparken sık hata yaparım. Eyeliner hataları, rimelli kirpik uçlarının kurumadan kaş altına dokunarak iz bırakması ve en kötüsü de neredeyse her rimel sürdüğümde kurumadan hapşırmam.

Böyle hatalarda ufacık bir bulaşmayı bile temizlemeye çalışırken, makyajımı mahvederim ve onu da düzeltmek için genellikle zamanım olmaz. Makyajlarım hep son dakika makyajıdır çünkü, pratik ve sade.

Oseque Eye Makeup Remower
Hayatımda ilk defa göz makyajı düzelticisi kullandım ve onca zaman kullanmamanın eksikliğini hissettim. Ürünü hata yaptığım kısma sürerek sadece o bölgedeki makyajı temizleyebiliyorum. Özellikle eyeliner hatalarını düzeltmede çok başarılı. 

Özellikle özel gün makyajlarında vazgeçemeyeceğim ve bitince tekrar alacağım bir ürün oldu. Aşağıdaki görselde, eyelinerın ortasını Oseque göz makyaj düzeltici ile temizledim;

Oseque Eye Make-up Remower
Sevgiyle kalın!

5 yorum:

 1. Limonian a bakıyorum hemmen

  YanıtlaSil
 2. Ödülün var :) :*
  http://pamukprensesmelie.blogspot.com.tr/2014/10/dart-odulum-var-benim-3.html

  YanıtlaSil
 3. Ucunun üçlü olmasının sebebi dokundurarak noktalar koyup sonra o noktaları birleştirerek eyeliner sürmek. Daha yeni alışanlar, zorlananlar için iyi bir fikir bence :)

  YanıtlaSil