Mac The Simpsons | Sideshow you & Pink Sprinkles

Merhaba! 

Tasarımıyla ilgi çeken ve merakla beklenen Mac The Simpsons koleksiyonu ülkemize geldi ve kısa sürede tükendi bile. 

Çok beklenen ve ülkemize gelmeden sosyal medyada bolca fotoğrafı paylaşılan bu koleksiyon, yüksek fiyatı ve herkese hitap etmeyen ya da kolay bulunabilen renklerden oluşmasıyla ben dahil bir çoğumuzu hayal kırıklığına uğrattı.

Kolesiyonda iki allık, iki far paleti, üç gloss, takma kirpik ve tırnak bandı mevcut ve hepsinin fiyatları oldukça uçuk.

Ben de Mac Online'dan koleksiyonun iki allığı olan Sideshow You ve Pink Sprinkles'ı satın aldım. Bu iki allığı üzerinden çok zaman geçmeden sizlerle paylaşmak istedim;


Serinin bence en çok dikkat çeken kısmı renkli ambalajları ve allık & far üzerindeki Marge Simpsons baskıları. Allık ambalajlarının, MAC'in klasik siyah allık ambalajlarına göre daha kalitesiz olduğunu elime ilk aldığımda fark ettim. Yine de sıradan bir allığa göre sağlam bir ambalaja ve şık bir karton ambalaja sahip. Karton ambalajı atmaya kıyamadım, döküntü olarak çekmecede duruyorlar : )


Seride Sideshow You ve Pink Sprinkles olmak üzere iki allık mevcut. İkisi de neredeyse mat ve muadili bulunabilen ürünler. Yani özel bir renk ya da ton arıyorsanız bu koleksiyondan hiç bir şey kaçırmadığınızı söyleyebilirim.


Sideshow You; İçinde çok hafif ışıltılar olan ve rengi pembeden mercana dönük bir allık. Uygulandığında rengi biraz daha şeftaliye dönüyor ve ışıltılar neredeyse kayboluyor. Yukarıda neredeyse mat dememin sebebi de bu. Oldukça pigmentli bir yapıya sahip, Pink Sprinkles'dan sonra bunu da aynı şekilde uygulamaya kalktım ve Güzel Köylü'deki Sultan Ana'ya benzedim.

Pink Sprinkles; Yine hafif ışıltılar içeren, uçuk pembe tonunda bir allık. Pigmentasyon açısından Sideshow You'a göre biraz zayıf fakat bu benim işime geliyor.

Marge Simpson baskılarına ve renklere biraz daha yakından göz atalım;
Mac The Simpsons Sideshow You
Mac The Simpsons Pink Sprinkles
Bu iki ürünün en çok beğendiğim yanı, neredeyse hiç tozutmamaları. Klasik MAC allıklarına göre gramajı fazla olması ve tozutma sorunu olmamasıyla çok uzun süre kullanılabilecek ürünler. Ayrıca kalıcılıklarının neredeyse mükemmel olduğunu söylemeliyim.

Gelelim en önemli kısma, allıkların ciltte duruşuna. Sırasıyla Sideshow you ve Pink Sprinkles

Mac The Simpsons Sideshow You Swatches
Mac The Simpsons Pink Sprinkles Swatches

Allıkların tanesini 77 liraya Mac Online'dan satın aldım. Sitede çoktan tükendi, mağazalarda da muhtemelen kalmamıştır. Sıkı bir koleksiyoner değilseniz üzülmeyin, allıkların renkleri sıradan ve neredeyse her markada bulunabilecek renkler.


Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Daha güzel incelemesi yok bu alliklarin. Blog partnerinsin diye soylemiyorum ^^ Pr ürünü gidenler neredeyse ovmekten carpilcaklardi. Renkler cok yakismis yinede iyi ki almissin muck

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok kocaman teşekkürler sen beğenince benim de içime siniyor ^,^ Güzeller ama öyle çok övülecek bir yanları da yok. Keşke diyeceğim diye korkuyordum ama demedim yehu =)

   Sil
 2. ne kadar uçuk fiyatları gerçekten ! bence tek cezbedici noktası ambalajlarının süslü püslü oluşu. Merak uyandırıyor bundan dolayı sanırım. Güzel günlerde kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum :) Ama balaja da doydum artık şekli güzel diye ürün alamayacağım

   Sil
 3. renkler güzel ama dediğin gibi çok da orijinal değiller o nedenle almadım bir de mac koleksiyon ürünlerinden ağzım yandığı için pek almak istemiyorum artık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle :) Çok özel ürünler dışında koleksiyon ürünü almak mantıksız. Uzun süre renkli kozmetik almayı düşünmüyorum alırsam da koleksiyon olmaz :)

   Sil