Farmasi Ruj No:80

Merhabalar!

Şu sıralara vakitsizlikten bloga çok vakit ayıramıyorum, fakat son zamanlarda sık kullandığım Farmasi'nin 80 numaralı rujunu bir an önce yazmak istedim. Ambalajı, yayınını yaptığım diğer Farmasi rujların ambalajına göre biraz sıradan. Oldukça sağlam fakat tasarımıyla öne çıkamamış bir yapısı var. Sanırım ruj mat olduğu için, ambalaj yüzeyi de mat ve siyah görünümlü.

Rujun üzerindeki Farmasi logosu, Tom Ford rujların baskılarını andırıyor ve bence, hiç de fena durmuyor : ) Hatta uzun süre, silinmesin diye kullanmaya kıyamamıştım fakat sevdiğim doğal bir renk olduğu için rujun yarısına geldim bile.


Mat bitişli, sürümü kolay bir ruj. Dudağı ekstra kurutuyor mu bilemiyorum, çünkü benim dudaklarım genelde çabuk kuruyor ve mat bitişli rujlar kullandığımda kuruluğun önüne geçmekte zorlanıyorum. Kullanımdan önce nemlendirici yetersiz kalıyor, dudaklarımdaki ölü derilerden kurtulmam (peeling) da gerekiyor. Fakat ekstra kuru dudaklarınız yoksa bir dudak nemlendiricisi yardımıyla bu rujda sorun yaşayacağınızı pek sanmıyorum.


Rujun en sevdiğim yanı, rengi ve kalıcılığı. Açık renge rağmen, mat yapıda olduğu için 3-4 saat kalıcılığı var ve gün içinde ruj ve makyaj tazelemek aklıma dahi gelmediğinden, benim için yeterli. Aşağıdaki fotoğraf da ruju sürdükten hemen sonra değil, 1-2 saat sonra çekildi;Doğal görünümlü makyajı sevdiğim için, şu sıralar sık sık elimin gittiği bir ruj. Tekrar alabilirim ama işin kötü yanı, nereden ve nasıl alacağımı bilmiyorum. Farmasi ürünlerini bulmak, bir temsilciye ulaşmak biraz zor. Umarım kısa zamanda bir online satış sitesi açarlar biz de hem fiyat bilgilerine, hem de katalogda gördüklerimizi denemeye fırsat buluruz :)
Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. Bunu coook begendim ama insallah bulabilirim durusu umarim sende ki gibi durur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bulursun, umarım seversin :) Gerçekten güzel bir renk..

   Sil
 2. Oyy durusu ne hoş adas sana bu renkler cok yakisiyor : ))

  YanıtlaSil
 3. Benim de çok severek kullandığım bir ruj. Farmasinin ürünlerine ulaşmak için bana ulsabilirsin :) kbr4krmzgl@hotmail.com

  YanıtlaSil
 4. Benim de çok severek kullandığım bir ruj. Farmasinin ürünlerine ulaşmak için bana ulsabilirsin :) kbr4krmzgl@hotmail.com

  YanıtlaSil
 5. Farmasiye uye olmak urunleri daha uygun fiyata almak isterseniz arayin yardimci olalim 05545874770:)

  YanıtlaSil
 6. Farmasiye uye olmak urunleri daha uygun fiyata almak isterseniz arayin yardimci olalim 05545874770:)

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil