Farmasi Camouflage Liquid Concealer

Merhabalar!

Yüzü maskeleyen, kapatan ve nefes almasını engelleyen ürünlere, yani ten grubu ürünlere temkinli yaklaşmaya çalışıyorum. Nadiren kullansam da, cildimde kısa tutmaya çalışıyor ve eve gelince hemen temizliyorum.

Göz altlarım için kapatıcı kullanmaya Farmasi'nin bu ürünü sayesinde başladım. Bu ürüne göre biraz daha özel günlerde kullanıma uygun, daha kapatıcı olan Farmasi Camouflage Liquid Concealer ile daha sonra tanıştım. 

Ürünün en sevdiğim yanı, adı : ) Kamuflaj ismi ürüne hem çok yakışmış, hem de çok profesyonel durmuş. 

Ürün likit yapıda. İçindeki ürünü, arkadaki dönen kapağı çevirerek ucundaki fırça kısmından alabiliyorsunuz. Ambalaj çok şık ve kullanışlı görünüyor, fakat bendeki üründen kaynaklanan ve genel olmayan bir sıkıntı var. Ürünü ilk almaya çalıştığımda, arka kapağı 30-40 kez döndürmeme rağmen ürün alamadım. Tam bozuk olduğunu düşünüp bırakmışken, biraz biraz gelmeye başladığını fark ettim. Ürün geliyor ama ambalajda yine de bir bozukluk var, ürün almak için defalarca çevirmek zorunda kalıyorum ve sonucunda aplikatör uca azıcık, yetmeyecek kadar ürün geliyor.

Yayınını okuyan Farmasi ekibinden Pınar Hanım, ambalajın incelenmesi ve aynı sorunların başkalarında yaşanmaması için ürünü göndermemi rica etti. Bulunduğum yerde kargo firması olmadığı için ürünü gönderemesem de, bu bir dakikalık görüşme beni çok mutlu etti. Firmaların şikayetleri değerlendirmesi ve olumsuz eleştirileri kendilerini yüceltecek fırsat olarak görmesi beni çok mutlu ediyor. Umarım bu ilgi blogger olduğum için ve bir yerlere bir şeyler yazdığım için değil, sadece müşteri olarak değerlendirildiğim içindir.


Ürünün parmaklarla ya da küçük bir fırçayla yayılması oldukça kolay. Pütür pütür ya da kalıp gibi durmadan uygulayacağınız bölgeye parmak uçlarıyla pıt-pıt yaparak kolayca uygulayabiliyorsunuz. 

Kapatıcılığı oldukça yüksek, bu yüzden tek başına kullanımı uygun değil. BB krem ya da fondötenle beraber kullanılması gerekir diye düşünüyorum.

Kızarıklıkları ve cilt kusurlarını başarıyla gizliyor. Göz altlarına çok ince yaymak gerekiyor, yoksa çizgilere dolabiliyor ya da 'Ben buradayım' diyor.

Ürün ince bir yapıda değil, yaymak sizi biraz uğraştırabilir. Kapatıcılığı yüksek olan kapatıcıların genel sorunu diye düşünüyorum.

Kuru ciltlerde tek başına 4-5 saat dayanacak yapıda fakat yağlı ya da karmadan yağlıya dönük cildiniz varsa pudra ile sabitleme gerektirebilir.

Aydınlatıcı olarak da kullanılabilir ve ben böyle kullanmayı daha çok seviyorum. Pembe alt tonuyla sağlıklı, aydınlık bir görünüm sağlıyor. Aynı ürünün stick yapıda olanı da var fakat likit kapatıcılar tercihimdir.

Ürünün içerik bilgisine ulaşamadığım için paylaşamıyorum.

Genel olarak sevdiğim, özel günlerde tercih edebileceğim uygun fiyatlı bir ürün. Elimde kapatıcı kalmazsa daha iyisini bulana kadar tekrar tercih edebilirim.
Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Kapaticilar günü kurtarir fircali olanlar her daim daha pratik. Gordugum kadariyla makyaj yelpazesi oldukca genis firmasının : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle :) Kataloğu incelediğimde ben de şaşırdım kapatıcı bile çeşit çeşit

   Sil
 2. bende böyle bir aydinlatici almak istiyorum,hatta biraz daha parliyadabilir :) farmasi hakkinda cok güzel yorumlar okuyorum bloglarda, bayagi cok ürünleri var cok güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hem aydınlatıcı hem de kapatıcı olarak kullanılabilir :) Benim de sevdiğim ürünleri var bu markanın, ama yine de inceleyerek almakta fayda var.

   Sil