La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli


Merhabalar! 

Uzun bir tatilden döndüm. Tatiller, evde kullanamadığım minik boy ürünleri kullanmam için iyi bir fırsat. Bu minik ürünlerden birisi de La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeliydi. Kısa bir süre önce Instagram hesabımda ürünle ilgili yorumlarımı paylaşmıştım, oldukça ilgi görmüştü. Seven de çıktı sevmeyen de.Sevgili ortağım +Kermit Alemlerde'nin görüşleri benimkinden büyük ölçüde farklı olunca, uzun süredir vakitsizlikten yazamadığımız karşılaştırma yazılarından yazmaya karar verdik.

La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli

Bu ürün akneye meyilli ve yağlı ciltlere özel olarak üretilmiş. Ciltteki fazla sebumu temizleme özelliğine sahip. Öncelikle belirteyim, ben de yağlı bir cilde sahibim. Cildimde özel dönemlerde ve stres kaynaklı akneler oluşabiliyor, bunun dışında gözenekler hariç belirgin bir cilt rahatsızlığım yok. 

50ml'lik ürünün yarısını kullandım, uzun süre kullandığımı düşünürsek ürün fazlasıyla bereketli. Az miktarda bir ürün tüm yüzümü temizlemeye yetiyor. 

Şeffaf ve hoş kokulu olması, kolay durulanması ve verdiği ferahlık hissi fazlasıyla hoşuma gitti. Fakat bir kaç kullanım sonunda cildimin (Nemlendiricilere rağmen) kuruyarak pul pul döküldüğünü ve gözeneklerimin gözle görülür derecede irileştiğini ve cildimin fazlasıyla gerildiğini fark ettim. La Roche Posay gibi bir markanın ürününden böyle bir etki beklemediğim için, sorunu nemlendiricimde aradım. Tabi sorunun gerçek kaynağının bu temizleme jeli olduğunu keşfedene kadar. 

Fark ettiğim zaman ürünü bırakarak başka bir ürüne geçiş yaptım ve cildimdeki kuruluk, gerginlik ve gözeneklerimdeki anormal görünüm eski ve normal haline döndü. Buraya kadar her şey, benim cildimde yaşadıklarım. Belki sizin cildiniz bu ürünü çok sever, hatta bu ürünle sivilce sorunlarınızı aşarsınız, bilemem. Lakin objektif olarak yorumlayabileceğim bir konu, içeriği.

La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli
İnsanlar artık içeriğe dikkat etmeye ve zararlı içeriklerden az çok anlamaya başladılar. Kozmetik sever herkesin bildiği zararlı içeriklerden birisi paraben. Firmalar da bunu anlayarak ürün içeriğinden parabeni çıkarmaya başladılar. Fakat paraben yerine, bir çoğumuzun adını bilmediği ve paraben kadar zararlı içerikler eklediler ve ürün ambalajına Paraben Free (Paranbensiz) yazmaya başladılar. Bunu görenler de, ürünlerin masum içerikli olduğunu sanarak bu tür ürünleri tercih etmeye başladılar.

Bu jelde de aynı sorun mevcut. Üzerinde paraben free yazsa da, içeriğinde sodium laureth sulfate (2.sırada) ve paraben görevi yapan ve cilde zarar veren bazı koruyucular içeriyor. 

Ürün firma tarafından denemem için gönderilmişti, 50 mililitrelik piyasada var mı bilmiyorum. Satın almak isterseniz 200ml'lik ürünü 35-40 lira gibi uygun bir fiyata edinerek uzun süre kullanabilirsiniz. Ürünü büyük eczanelerden ve online eczanelerden temin edebilirsiniz.

Böyle yerlerden alışveriş yapıyorsanız ve tester isteme imkanınız varsa, deneyerek almanızı öneririm. Kermit Alemlerde'nin yayınını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Ciltlerimiz asagi yukari ayni ozellikte seninle genelde bir seyi seversen bende rahatlikla kullaniyorum . Muhtemelen sls ve digerleri cildini yordu icerik olarak . Vakit kaybi urunlere üzülüyorum :/ Keske benim kadar iyi gelseydi sanada.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke! Ben de markadan ötürü hevesle ve çok şey umarak başlamıştım kullanmaya, üzüldüm :/

   Sil
 2. Objektif yorumun için sana tesekkür ediyorum Eda arkadaşım :))) burada ki eczaneler tester vermediği gibi standlarında bile bulundurmuyor maalesef

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha teşekkürler ^,^ Ne yapıyorlar o testerları kim bilir!

   Sil
 3. SLS parabenden de çok nefret ettiğim bi kimyasal! hadi parabenden kurtuluyoruz bi şekilde de SLS bırakmıyo peşimizi.. SLS benim özellikle saçlarıma çok kötü geliyor ama cildimde böyle bir soruna yol açmadı, -henüz-!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de yüzümüze sürüyoruz bir da La Roche Posay :|

   Sil