Farmasi Terracotta Powder (No:07)

Merhabalar! 

Terra Cotta ürünler kullanmayı seviyorum. Genellikle pigmentasyon ve kalıcılık konusunda başarılı oluyorlar. Aynı zamanda bir üründen farklı renkler ve tonlamalar elde edebiliyorsunuz.

Farmasi Terracotta


Farmasi'nin 7 numaralı terracottası kahve, açık kahve ve bej renklerinin tonlamasından oluşuyor. Yansımalı bir yapısı olmasına karşın yüzüme sürdüğümde parlaklık fark etmedim bu bronzer olarak da rahat kullandım.

Ürünün sıkıntılı yanı çok sert yapıda olması. Real Techniques Blush Brush ile kullanmak istediğimde bastırmama rağmen ürün alamadım. Bu yüzden Expert Brush kullanarak uygulama yaptım. Sert olduğu için tozutma sorunu da yaşamadım.

Farmasi Terracotta
Pigmentasyonu orta seviyede, ne yokmuş gibi duruyor ne de bronzera bulanmış gibi oluyorsunuz. İyi dağıtarak çok doğal bir görünüm elde edebildim fakat uzun sürmedi. 1 saat sonra aynaya baktığımda zaten az uyguladığım bronzerın uçtuğunu gördüm, ne yazık ki kalıcılıkta sınıfta kalan ürünlerden.

Terracottadaki tonlamaları kullanarak göz makyajı yapmayı seviyorum, bu ürünü far olarak da kullandım. Yine fırçaya kolayca ürün alamadım ve ıslak denemeye karar verdim ve sonucu çok sevdim! En sevdiğim renkler çıktı ortaya hem de rengini kolayca verdi. İşte terracottanın ıslak uygulanmış hali.

Farmasi Terracotta Swatch (Sırayla kahverengi, koyu kahverengi, bej ve hepinin karışımı)

Ürünün yüzümde ve gözlerimde duruşu şu şekilde;

Bu makyajımda kullandığım diğer ürünlerin yazısını da kısa sürede hazırlayacağım. Farmasi ürünlerine sitelerinden ya da satış temsilcileri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

6 yorum: