Bebek Pembesi Ruj | Farmasi Gleam Rouge No:5

Merhabalar!

Instagram'da gezerken görüyorum da, sonrabaharı ne çabuk getirdik.. Benim için yaz hala bitmiş değil, hele de Iğdır'ın kavurucu sıcağında kimse sonbaharın geldiğini iddia edemez. Bu yüzden yazlık kıyafetler, ojeler ve rujlarla yoluma devam ediyorum : )

Farmasi çok geniş bir ürün skalasına sahip. Ürünlerinden genel olarak memnun olduğum ve ürünlerini severek kullandığım markanın bebek pembe bu ruju hakkında bakın neler düşünüyorum; 

Bebek Pembesi Ruj


Farmasi'nin renkli kozmetiklerinin en ilgi çekici yanı, şüphesiz ambalajları. Ruj yine şık ve sağlam bir ambalajda. Şeffaf ambalajından da görüldüğü üzere, tatlı mı tatlı bebek pembesi renginde. Sürüldüğünde rengin sheer tonlarda olacağı izlenimi verse de, likit ruj olarak geçtiği için ambalajdaki rengi dudaklara tamamen veriyor.

 Bebek Pembesi Ruj

Süngerli aplikatörüyle rahatça uygulanıyor ve dudağa kolayca yayılıyor. Dudağa verdiği renk, ikinci katta tam bir bebek pembesi oluyor.

Bebek Pembesi Ruj
Buraya kadar her şey olumluydu fakat rujun yapısına gelince fikirlerim biraz değişiyor. Likit ruj olmasına karşın, bir çok parlatıcıya taş çıkaracak yapışkanlıkta. Konuşurken bile dudaklarımın birbirine yapıştığını hissediyorum, saçlarımı siz düşünün.. Bu özelliğinden dolayı dudağa oturması da zaman alıyor. İlk sürdüğünüzde dudağa sanki krem sürmüşsünüz havası veriyor ve zaman geçip kurumaya başladıkça dudakta emanet durmamaya başlıyor. 

Aşağıda rujun dudaklarımda duruşunu görebilirsiniz. Şu sıralar cildimi epey kötü hissediyorum, bu yüzden sadece dudaklarımı fotoğraflamayı seçtim.
Bebek Pembesi Ruj

Yapısını sevmiyorum fakat duruşu muhteşem! Bu ruju bitene kadar kullanacağım ama tekrar alır mısın derseniz, alacağımı sanmam.12 yorum:

 1. Renk muhtesem o minnak kalpler ayri seker. Gloss cok sevsem de yapisinca soguyorum aninda.Farmasi daha başarılı isler yapacak diye düşünüyorum ileride.

  YanıtlaSil
 2. Senin cildin ne kadar kötü olabilir ki?

  YanıtlaSil
 3. oyyy bebek pembesi bu iste, sana cok yakisiyor cidden, ayni böyle bir renk baska bir markadan almalisin ozaman bitince:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :) Benzeri var aslında ama bunun kadar tatlı bir pembe değil

   Sil
 4. Renk teninde çok hoş görünüyor. Yapışkanlık sıkıntı tabi

  YanıtlaSil
 5. Bu renkler beni çok solgun gösteriyor o yüzden pek tercih etmiyorum ama sende ki duruşuna bayıldım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni de çok açmıyor aslında çok beyazım ruha benziyorum :)

   Sil
 6. Pembesi çok güzel. Benim tercih edeceğim bir renk değil ama sana yakışmış <3

  YanıtlaSil