Solait Mattifying Yüz Kremi (SPF50) #watsonsturkiye

Merhabalar! Yaz-kış demeden güneşin zararlı ışınlarına en çok maruz kalan bölgemiz yüzümüz. Yüzümüzü korumak için ekstra özen göstermeli ve yüzde kullanıma uygun güneş kremleri kullanmalıyız. Geçen sene Watsons mağazalarında bulunan Solait Mattifying Yüz Kremi (SPF50) yi kullanmıştım ve fazlasıyla memnun kalmıştım. Bu sene de aynı ürün yeni ambalajındaydı ve aynı ürünü kullanmaya devam ettim. 

Solait Güneş Bakım Ürünleri
Minik turuncu ambalajındaki güneş kremi 1 yaz kullanmak için oldukça ideal. Bildiğiniz gibi güneş kremlerinin ömrü zaten 1 yıl oluyor, yani küçük ambalajlı ürünlerle kremleri israf etmemiş oluyorsunuz.

Solait Mattifying Yüz Kremi

Solait Mattifying güneş kremi 50 faktör, yani beyaz tenlilere bile yeterli. Özellikle benim gibi karma ve yağlı ciltliyseniz, matlaştırıcı özelliğini çok seveceksiniz. Solait'den önce yüzümde güneş kremi kullanmayı hiç sevmezdim. Denize ya da havuza giderken mecbur kullansam da, günlük kullanımda çekinerek kullanıyordum. Sıradan güneş kremleri cildimi fazlasıyla yağlandırıyordu. Fakat Solait'i günlük makyajımın altına, denize ve havuza giderken, hiç makyaj yapmadığımda dışarı çıkarken gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Cildimi ekstra yağlandırmıyor ve parlamaya neden olmuyor.

Fakat belirtmem gerekir ki, eski kırmızı ambalajdaki üründen daha farklı. Bunda mattifying özelliği daha da ön plana çıkmış. Eski haliyle cildimde parlamaya ve yağlanmaya neden oluyordu fakat bu yaz böyle bir problem yaşamadım.

Cilde iyi yayıldığı takdirde beyaz kalıntı bırakmıyor. Üzerinde waterproof (Suya dayanıklı) olduğu yazsa da, ben sudan çıkınca hemen yenileme gereği duyuyorum. Bunu her ne kadar objektif olarak test edemesem de, suya çok fazla dayanamadığını hissediyorum.

Uygun fiyatıyla, şık ambalajıyla ve yağlı ciltlere özel olmasıyla alınabilir bir güneş kremi. Uygun fiyatlı güneş bakım ürünü arayışındaysanız denemenizde fayda var. Ürünü tüm Watsons mağazalarından satın alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder