Farmasi | Phyto Keratin Serisi

Serin sayılan bir Bodrum akşamından herkese merhaba! Biraz kıskandırayım sizi, şu an hamağımda oturdum ve mandalina bahçelerinin arasında bir yazlıkta size yazıyorum. Anlayacağınız keyfim yerinde, ama aklımda da buralarda kalmadı değil : ) 

Yazın kullanmak üzere yanımda getirdiğim Farmasi Phyto Keratin Serisini tatil başlar başlamaz kullanmaya başladım. Keratinli seriyi özellikle getirmemin nedeni, yazın ister istemez bakımını ihmal ettiğimiz saçlarımız. Galiba bu aksaklık yazın günde 2-3 kere yıkanmaktan ve denize girip çıkmaktan kaynaklı. Kullandığım serinin, saç bakımı konusunda fazlaca yeterli olduğunu düşünüyorum. Haydi serisi detaylıca inceleyelim; Öncelikle keratin nedir ve keratin ne işe yarar sorularına eski bir yayınımdan alıntı yaparak değinelim. 

Keratin bir protein çeşididir. Derimiz, tırnaklarımız, saçlarımız keratin bağlarıyla oluşur ve bu yüzden esnektir. Biz saçlarımızı ısıl ve kimyasal işlemlere tabi tutarak aslında keratinin yapısını bozarız ve saçlarımız esnekliğini kaybeder ve kırılırlar.

Keratinli ürünler ne işe yarar? Keratin saçlarımızın yapısını oluşturan ve oları esnek bir halde tutmaya yardımcı olan proteinler demiştik. Bu proteinler saçımızda var olan proteinler fakat yukarıda da belirttiğim gibi biz bu keratinlerin yapısını bozuyoruz. Bu yüzden yeni nesi saç bakım ürünlerinin bir çoğu keratini çeriyor ve saçın, keratini dıştan almasına destek oluyor. Bu yüzden keratinli bakımdan sonra saçlarımız daha canlı ve parlak görünüyor : ) Keratin saçımızı güneş, toz, kir ve benzeri zararlı etkenlerden koruyor. Keratinli ürünlerde bulunan keratin de hayvanların yününden elde ediliyor.

Serinin şampuanıyla başlayalım;
Keratinli Şampuan
Özellikle ısıl ve kimyasal işlemler görerek yıpranmış saçlar için önerilen şampuan, saçlarımın düzlüğünü korumasında ve saçlarımı yumuşatmada oldukça başarılı. Farmasi'nin diğer temizlik grubu ürünlerinde olduğu gibi, köpürme konusunda çok başarılı. Saçlarımı kökten dibe temizlediğini rahatça fark ediyorum. Ayrıca çoğu şampuan gibi saçlarımı keçeleştirmiyor.

300 mililitrelik ambalajı ilk başta bana küçük görünse de, bol köpürmesinden ve saçı temizlemedeki başarısından bir kere şampuanlamak yeterli oluyor. Normalde saçlarımı 2-3 kere şampuanlıyordum, bir kez şampuanlamak benim için gerçekten şaşırtıcı.

İçeriğinde ne yazık ki SLS bulunuyor. Cilt bakımında ve renkli kozmetikte içeriğe dikkat etsem de temizlik grubu ürünlerde, sanırım akıp gittiklerinden içeriğe çok fazla takılmıyorum.

Klasik olarak nitelendirebileceğim kokusuyla ve kullanışlı ambalajıyla, genel olarak sevdiğim ve tekrar alabileceğim bir şampuan.

Keratinli Saç Kremi
Yine keratin içeren bir saç bakım kremi. Ambalajına bakarak saç bakım maskesi olduğunu düşündüm ve krem olduğunu fark edince oldukça şaşırdım. Bana kalırsa, saç kremi için bu tarz ambalaj çok kullanışlı olmamış.

Saç uçlarında oluşan çatallı görüntüyü alarak düz ve sağlıklı bir görünüm veriyor. Ayrıca saçların taranmasını da kolaylaştırdığını söyleyebilirim, tabi bunda saç spreyinin de etkisi büyük. Saçlarımı ağırlaştırmıyor ve yağlı bir görünüm bırakmıyor.

Kokusuna gelince, şampuanla aynı koktuğu söyleniyor ama bana kalırsa çok daha ağır ve itici bir koku. Evdekilere koklattığımda hoş koktuğunu söylediler. Sanırım ben ferah, hafif ve temiz kokuları daha çok sevdiğim için bu kremin kokusu biraz ağır geldi. kullanılamayacak kadar kötü kokmadığını da belitmek isterim, artılarından dolayı severek kullanmaya devam ediyorum.

Keratinli Saç Spreyi
Serinim en sevdiğim ürünü bu saç spreyi oldu. Hafif bir kokusu ve kullanışlı bir ambalajı var. Ürün aynı zamanda oldukça bereketli, spreyli başlığı az ürünü oldukça geniş bir alana püskürterek daha az ürün kullanımını destekliyor. 

Saçların elektrikli görünümünü alıyor ve taranmasını inanılmaz şekilde kolaylaştırıyor. Kokusu kalıcı sayılır, burnuma geldikçe temiz olduklarını hatırlayarak mutlu oluyorum. 

Genel olarak Farmasi Phyto Keratin serisi; uygun fiyatı ve kalitesi ile saç bakımında iyi sayılabilecek markalarla yarışabilir nitelikte. Özellikle şampuanını ve saç spreyini başarılı buldum. Krem için ise kısaca sıradan ama kötü değil diyebilirim.

Farmasi ürünlerini satış temsilcileri aracılığıyla satın alabilirsiniz. Hepimizin bildiği tür katalog markalarına göre ürünleri açık ara daha kaliteli ve fiyatları daha uygun.

Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Türkiyeye gidince mutlaka bakacagim farmasi ürünlerine, bir cok bloglarda bir cok cesit ürün görüyorum denemek isterim birde türk markasiymis galiba oda ayri güzel :)

  YanıtlaSil
 2. Evet bildiğim kadarıyla yeni bir marka ve ürünleri denenesi :)

  YanıtlaSil
 3. Samimi görüşlerin, deneyim ve inceleme için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. Farmasiyi bende denedim.gerçekten etkili.Farmasi Üyelik başvurusu yaparak ürünlere ulaştım

  YanıtlaSil
 5. Tüm bunlar için hemen sizlerde Farmasi Üyelik yoluna bir an önce başvurun. Bunun için en iyi çözüm yollarından birsi de sürekli olarak hizmetlerini lanse etmiş olduğu farmassi.com adresini ziyaret etmek olacak.

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel paylaşım olmuş teşekkürler,
  farmasi üyelik
  http://farmasi-kayit.net/

  YanıtlaSil