Dax Sulphur | Tırnaklardaki Mucize


Merhabalar! 

Kimlerin tırnakları orta yerinden kırılıyor, katman katman ayrılıyor ya da uzamamaya inat ediyor? Benim tırnaklarım öyle orta yerden kırılmasa da kırılıyor ve katman katman oluyor. Uzamaları normal hızda, fakat uzadıklarında da çok güçsüzler. 

Şu ana kadar tırnak bakımına dair bir çok şey kullandım ve bir kaçından olumlu sonuçlar aldım. Bu ürün de çok sevdiğim tırnak bakım ürünleri arasında yerini aldı; Dax Sulphur.


Ambalaj üzerinde yazılanlara göre; 
 • Tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar.
 • Vitamin takviyesi ile tırnakları kütikülleri besler, renk dengesini sağlar.
 • Cildi yumuşatır, nem dengesini sağlar.
 • El ve Ayak kremi olarak istenmeyen kokuları giderir.
 • Saç derisini besler, saçın sağlıklı uzamasını sağlar.
 • Ferahlatıcı mentol özelliği.
Ürünün bir kaç işlevi olsa da ben en iyi sonucu tırnaklarımda aldım. Aklıma geldikçe ya da tırnak etlerimi kuru tırnaklarımı güçsüz hissettiğimde ürünü tırnaklarıma ve etrafına uyguluyorum. Tırnakların daha güçlü olmasını sağlıyor ve tırnaklarınızın neme doyduğunu hissediyorsunuz. Tırnaklara verdiği bu nem, tırnakların kırılmasını ve kat kat soyulmasını engelliyor. Yani ne kadar nem, o kadar sağlıklı tırnaklar doğru orantısını kurmak yanlış olmaz : )

Tırnakların uzamasını hızlandırdığı söyleniyor. Tırnaklarım ve saçlarım oldukça hızlı uzar, belki bu yüzden belki de her gün düzenli olarak kullanmadığımdan böyle bir etki gözlemleyemedim.

Bir zamanlar ben de kendimi manikür furyasına kaptırdım ve tırnak etlerini eriten kimyasal ürünlerle manikür yapmaya başladım ve bir süre sonra tırnaklarım manikürsüz vasat görünmeye başladılar. Bu ürünle tanışmam tam da o sırada oldu. Tırnak etlerini o kadar güzel nemlendiriyor ki tırnaklarınızı iterek kolayca çirkin görüntüden kurtulabiliyorsunuz.

Ürün vazelin kıvamında, inanılmaz bereketli! Her gün kullansanız bile bir yılda bitirebileceğinizi sanmam. Sarımsı bir renkte ve lisedeki kimya laboratuvarı gibi kokuyor, mentol kokusu alamadım.

Ürün çok zor emiliyor bu yüzden bir süre sonra tırnaktaki fazlalıkları peçeteyle alarak ya da uyumadan uygulayarak kullanmanızı öneririm.


Ne yazık ki ilk sırada petrol içeriyor. Ayrıca paraben de mevcut.


Ürünü bulmak galiba biraz şansa kalmış, bazı parfümerilerde bulunuyor. Yani hiç umulmadık yerlerden çıkabilir : )

Sevgiyle kalın!

2 yorum:

 1. Çok methini duymuştum ürünün. Ne zamandır istiyorum dediğin gibi hiç bir yerde bulamadım. Tek bir ürün içinde online sitelerden almak da istemiyorum :/ Sınav dönemimde ilgilenmediğim tırnaklarım o kadar kötü ki. Nem yok, soyuluyor, kırılıyor... Kısacık kesiyorum 2 gün sonra minicik uzayan yer bile kırılıyor :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O çok kötü ya kısa tırnaklar da kırılıyorsa durum vahim Poinecim onları sev koru ^,^ Ben de aynen yoğun dönemlerde nadasa bırakıyorum resmen :(

   Sil