Benefit | Posietint

Merhabalar!

Benefit ürünleri ile henüz tanıştım diyebilirim. Şurada That Gal isimli makyaj bazını yazmıştım. Şimdi de yine deneme boyuna sahip olduğum fakat allıklarımı azaltınca tam boyunu alacağım Posietint'i ele alacağım : )

Posietint, bir nevi likit renklendirici. İster dudaklarınızda likit ruj olarak, ister yanaklarınızda allık olarak kullanabilirsiniz fakat ben de dahil kullananların çoğu, bu ürünü allık olarak daha çok sevdiğini belirtiyor.Posietint, Benefit'in şüphesiz en popüler ürünü Benetint'e göre kırmızılığa nazaran, daha çok pembelik barındıran bir ürün. Ben Benetint'i daha çok esmerlere, Posietint'i de daha çok sarışınlara yakıştırıyorum.


Ürünü yanaklarıma iki noktacık halinde dokundurarak parmaklarımla yayıyorum. İsterseniz sık ve kısa tüylü bir fırçadan da yardım alabilirsiniz fakat ben elle uyguladığımda daha doğal sonuçlar elde ettim. Dudaklarınızda uygulamak isterseniz, kendi fırçasıyla rahatça uygulayabilirsiniz.

Allık olarak uygularken dikkatli olmanız gereken nokta, hızlı uygulama yapmak. Yoksa cilt ürünü hemen emmeye başlıyor ve yaydığınızda bile leke leke bir görünüm bırakıyor.

Dudağa sürdüğünüzde ise önce su gibi dudak üzerinde kalan ürün zamanla dudak tarafından emiliyor ve sanki dudağın doğal rengiymiş  gibi görünüyor. Hem yanakta hem de dudakta mükemmel kalıcı! Siz çıkarmadan gitmeye, akmaya hiç niyeti yok : )

Ürünün yanak ve dudaklarda görünümü şu şekilde;


Ürün oldukça bereketli, tam boyunun çok uzun süre kullanabileceğinizi belirteyim. Unutmadan, ürün paraben içermiyor. Tam boyunu Sephora mağazalarından satın alabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam 110 TL gibi bir fiyatı var.

Sevgiyle kalın!

9 yorum:

 1. Bu kesinlikle tam senlik . Benetint bir numerolu askim ama lollitintte gozum var bnm favori pembikim o

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim hepsinde gözüm var desem? Neyse ben şimdiden boş oje şişelerini atmayım da seninkilerden çalarım :D

   Sil
  2. Hihoyt kardes payi yapariz adssim feda olsun sana muck

   Sil
 2. Posietint tam senlik ben kullanamıyorum malesef sende doğal duruyor cilt tonuna uyum sağlamış baya ..benim cilt tonu dengesizliği var kullanamadım sadece benetinti dudakta kullanıyorum bazen bu arada Mamut'a selamlar... ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pembe cilt kusurlarını çok belli ediyor :/ Bu yüzden ben de fondöten kullanacaksam tercih ediyorum daha çok :) Sana ne yakışmaz güzellik ♡

   Sil
 3. ben bu benetint tarzı likitleri çok kullanamıyorum o yüzden evde bekleyip duruyorlar :-))

  YanıtlaSil