Vücut Şekline Göre Bikini Seçimi Nasıl Yapılır?

Merhaba! Yaza şurada ne kaldı? Hepimiz internetten bikini ya da mayo modellerine göz atıyoruzdur. Ama seçemiyoruzdur (Bkz: Ben.. Giymeden asla!)

Çünkü birinde popomuz çıkar, birinde göğüsler çok küçük görünür, birinde omuzlar düşük görünür ve bu liste böyle uzar gider!

Kıyafetlerde, vücudumuzun sorunlu bölgelerini gizlemek ya da daha farklı göstermek mümkün. Daha zor olsa da, bikinilerde de durum böyle. Bu yüzden bikini seçiminde kıyafet seçimine nazaran çok daha dikkatli olmak gerek. Bakalım neler yapmalıyız?

Geniş Kalçanız ya da Büyük Poponuz Varsa; Üst kısmı açık ve desensiz, alt kısmı koyu ve desenli bikiniler göğüsleri daha büyük, kalçayı daha küçük gösterir. Açık renk, göğüslerinizi olduğundan daha büyük göstererek basenlerinizle oranlar. Bu sırada kalça bölgesindeki koyu renk de kalçayı daha sıkı ve fit gösterir.

Üste üçgen ya da minik bir parçalar tercih ederken, alta daha geniş ve örtücü modeller seçmeye özen gösterin. Ne çok düşük bel, ne de çok yüksek bel seçmeyin. Mini şort ya da etekli bikiniler tercih edebilirsiniz.Büyük ya da Sarkık Göbeğiniz Varsa; Göbeği örtecek modeller tercih edilmelidir. Üçgen bikini giymekten kaçınılmalıdır. Özellikle yüksek belli modeller büyük göbekler için toparlayıcı olabiliyor. Desensiz modeller tercih edilmeli aksi takdirde göbeğin etksiyle göbek kısmı desenleri 3 boyutlu olmaya yeltenebilir :D


Göğüsleriniz Büyükse; Göğüslerniz üçgen bikiniden daha büyükse, sarkık ve daha büyük görünür. Desensiz ve koyu renk üstlerin tercih edilmesi gerekir. Göğüs arası ve askıları kısa olursa göğüsler daha toplu ve kalkık görünecektir. 

Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. o ilk foto... görmez olaydım :)

  YanıtlaSil
 2. Mayo giyiyorum ben şekerim böyle yüzücü mayolarını otur kalk hiçbir yettin açılmıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında en iyisi ama ben dalarken mayoyla rahatsız oluyorum :/

   Sil
 3. balonlu foto ahahahahaha mayo bikini benim için tam 1 trajedi!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ilk fotoyu çok sevdim inanılmaz yaratıcı :D

   Sil
 4. Ahah yayin bombaymis ellerine saglik

  YanıtlaSil