Urban Natural's | Collagen & Keratin Serisi

Merhabalar!

Bir çoğumuzun saçları, egzoz gazlarından, saç maşasından, fönden bıkmış ve yıpranmış durumda. Bir kadının saçları mutsuzsa, kendi de mutsuzlaşıyor. Çünkü saçlar, en vazgeçilmez ve en değerli aksesuarımız!

Selen Kozmetik, bizi düşünerek Urban Care Natural's serisini uygun fiyatlarla ve 5 farklı saç tipine uygun olarak bizlere sunuyor. Ve işte o efsane seri;


Bendeki kuru ve mat saçlar için. Diğer serilerde olduğu gibi beş üründen oluşuyor; şampuan, saç bakım maskesi, saç kremi, serum ve favorim sıvı saç kremi.

Bendeki seri, kuru ve cansız saçlara yoğun nem ve hacim sağlamayı vaat ediyor. Seri, saçı ağırlaştırmadan hacim ve nem veren kolajen içeriyor. İçerdiği keratinle, kırılan ve yapısı bozulan saçlara iyi geldiği söyleniyor. Ve en önemlisi seri paraben içermiyor, fakat sülfat içeriyor.s


Saç Bakım Serumu; Banyodan sonra saç uçlarıma uyguladığım bu serum, saç uçlarımın cansız görünümünü azaltmaya yardımcı oldu. Serinin eşsiz kokusunu bu serumla gün boyu saç uçlarımda, dolayısıyla burnumda hissettim. Saçlarımın güzel kokması kadar temiz bir duygu yok!

Serum, saç uçlarımı daha düzgün gösterse de saç kırıklarımı onarmada yardımcı olmadı. Saç kırıklarına iyi gelen tek ürün makas. Bu ürünü düzenli kullanıma başlamadan, saç kırıklarınızdan kurtulup sonra saçlarınızı serum ile nemlendirerek yeni kırıkların oluşumunu engelleyebilirsiniz.


Sıvı Saç Kremi; Serinin en sevdiğim ürünü, bu saç bakım kremi. Sıvı kremleri çok seviyorum fakat bir çok markanın saç kremi saçlarımı keçeleştirdi, zor taranmasına neden oldu ve bu sebeple saç uçlarım zamanla yıprandı. Bu ürünü sevdim çünkü saçlarımın kolayca taranmasına, parlak görünmesine mis gibi kokmasına yardımcı oldu. Seriden tek ürün seçecek olsam, mutlaka bu ürün olurdu!


Saç Bakım Şampuanı; O kadar çok marka şampuan denedim ki, artık her birinin etkisini ayrı ayrı yorumlamak zor geliyor. Bu şampuan da, saçımda olumsuz bir etki yaratmayan, saçlarıma gerçekten hacim kazandıran bir şampuan oldu. Güzel köpürmesi ve verdiği temizlik hissi tekrar alabilirim diyeceğim sebeplerden. Çantamda taşıyamayacağım formda ambalajı ile tatilde de benimle olmayacağına üzülüyorum.


Saç Bakım Kremi; Sıvı saç spreyini kullanmadığımda bile, bu saç kremiyle saçlarımı kolayca tarayabiliyorum. Saçlarımı yumuşacık yapıyor. Kısacası sevdiğim, yine serinin kullanmaya devam edebileceğim ürünlerinden oldu. Bu serinin şampuanıyla gerçekten ayrılmaz bir ikili oldular bile!


Saç Bakım Maskesi; Benim için seride en silik kalan ürün bu maske oldu. Saçımı yumuşatması dışında fazla bir etkisini görmedim, ki sıvı saç spreyi ve saç bakım kremi de saçımı yeteri kadar yumuşattı ve taranabilirlik sağladı. Alınabilir bir maske, fakat benim saçımda çok etki yaratmadı. Saç bakım rutinime doğal maskelerle devam edeceğim gibi görünüyor ^,^

Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Yorumlarına güveniyorum Mamontenkam sıvı saç spreyini düşürdün aklıma :)

  YanıtlaSil
 2. Harika bir seri,çok da güzel anlatmışsın.Maskeyi kullanıyorum,açıkçası ben çok memnun kaldım.Çok iyi nem veriyor,kuru ve kabaran saçlarıma çok iyi geldi.Serinin diğer ürünlerini de kullanmayı düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maskeyi ben de sevdim ama etkisini görmedim, saç kremi olarak kullanabilirim yani :)

   Sil