Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır? | Benri Kuru Şampuan

Merhabalar! Son dönemlerde çok revaçta olan bir ürün kuru şampuan. Bazıları için vazgeçilmez olmuşken, bazılarının da aklına 'Kuru şampuan nedir?' ya da  'Kuru şampuan nasıl kullanılır?' gibi sorular mevcut.

Her saç tipinin sorunları elbette farklı. Fakat yağlı saçlara sahip olanların hayatı biraz daha zor. Saçları her gün yağlanır ve şekil vermek için her gün yıkamak gerekir. Her gün yıkandığında da, saç daha sık yağlanmaya başlar ve bu böyle gider. Benim saçlarım da yağlı sayılır, her gün bazen de günde iki kez yıkarım. Buna rağmen gün içinde saçlarımda sönme ve hacmini kaybetme sorunu mevcut.

Kuru şampuanı ilk duyduğumda çok saçma gelmişti. Saç yıkamak bu kadar mı zor? Neden bu kadar gerekli? diye sorular sordum kendime. Ta ki Benri Kuru Şampuan ile tanışana kadar.

Kuru şampuan sadece saçı temiz göstermek için bir kurtarıcı değilmiş. Aynı zamanda hacim veriyormuş! Verdiği hacimin yanında, gün boyu güzel kokan saçlar da kocaman bir artı.. Keşke farklı aromalı kokuları da olsa : )

Sabah uyandığımda ya da iş arasında, hacmini kaybetmiş saç diplerime bir miktar kuru şampuanı sıkıyorum ve parmaklarımla hafifçe masaj yaparak dağıtıyorum. Bu işlem bir dakika bile sürmüyor, çok pratik.

Ben bu işlemi, başımı eğerek yaptığımda daha iyi sonuç alıyorum. Çok az bir miktar yeterli oluyor, bu yüzden kullanım süresi epey uzun. Ben ilk başta bilmediğim için biraz fazla fazla kullandım ve bu yüzden tüpü kısa sürede yarıladım. Siz de deneyerek saçınıza uygun miktarı ve uygulama şeklini geliştirebilirsiniz. Ayrıca saç diplerinde beyaz görüntü bırakmadığını ekleyim, zaten ürün şeffaf yapıda.


Benim için eksisi, kaşıntı yapması oldu. Saç diplerime ürün sürmeye çok alışık olmadığımdan, bu kaşıntı psikolojik de olabilir ya da benim cildimdeki etkisi bu olabilir.


Benri kuru şampuanı Gratis'lerden 6TL satın alabilirsiniz. 

2 yorum:

  1. Got to be serisinin kuru sampuan ini kullaniyorum ve daha once almadigima pismanim benri cok ovgu aldi ekonomik alternatif olarak denicem gule gule kullan adas

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de onu merak ediyorum şehre kavuşunca ilk işim denemek olacak :)

      Sil