Kilo Vereceğinize İnanın | Kilo Verme Tüyoları

Merhabalar! 

Artık diyet ve sağlık konusuna daha da ağırlık vermem gerektiğine karar verdim. Bundan sonra sizlerle kendi tüyolarımı, spor ve yeme rutinimi paylaşacağım. Yaz geldikçe, kilo vermek daha da önemli oluyor biz kadınlar için, başlamak için harika bir zaman! Ama sadece yaz için değil, hayatımız için ilke edinelim sağlıklı yaşama amacımızı.

Abur cuburlar ve hazır yiyecekler hayatımıza girdikçe, kilodan şikayet edenlerin sayısı gün geçtikçe daha da artıyor.

İnsanız işte, biz de çikolatalara, keklere karşı koyamıyoruz. Ne zaman boş kalsak aklımıza atıştırmak geliyor. Ve kilo aldıkça, kilo vereceğimize olan inancımız azalıyor. Kilo vermenin en büyük sırrı bence az yemek değil, kilo vereceğinize inanmak.

Gelin beraber inanalım : )
Öncelikle kilo vermeye çalışan bayanın 'Su içsem yarıyor' sloganını spatulayla dövmesi gerek. Ciddi bir rahatsızlığınız yoksa, böyle bir şey mümkün değil. Su içerken bile 'Kilo alacağım' düşüncesine kendinizi kaptırıyorsunuz ve beyninizi, yediklerinizi yağa dönüştürmesine telkinliyorsunuz. Biz ne düşünürsek, beyin de vücudumuza o komutu veriyor ve düşündüklerimiz mucizevi bir şekilde hayata geçiyor.

Bu yüzden sadece kilo vermede değil, her konuda beyninizi kontrol edin ve olumlu düşünün, olumlu olsun. Kendinize inanmaya başlayınca hayatınızın ne kadar değiştiğine inanamayacaksınız!

'Abur cubura, yemek yemeye karşı koyamıyorum!' düşüncesini zihninizden atın. Böyle dedikçe, zararlı yiyeceklere karşı koyma direnciniz düşecektir. Her dediğinizde, kilo almaya doğru emin adımlarla ilerliyor olacaksınız. Kendinizi 'Ben tatlı sevmem' ya da 'Abur cuburdan hoşlanmıyorum' gibi sözlerle telkinleyin hatta bu sözleri, başkalarının yanında söylemekten de çekinmeyin. Bir süre sonra gerçekten abur cuburdan tiksindiğinizi, kızartmadaki yağı midenizin kaldırmadığını göreceksiniz.

Sofraya iştahsız gözlerle bakın! Kısacası sofrayı yemeyin,, sofrayı yenin : ) 'Çok açım, çok açım' diye sofraya oturduğunuzda, yemeniz gerekenin iki katını yedikten sonra kalktığınızın farkına varın. Her sofraya, aslında çok aç değilim, canım yemek istemiyor diyerek başlayın. Bir süre sonra iştahsızlaştığınızı, isteseniz de yiyemeyeceğinizi göreceksiniz.

'Bu kadar kolay mı?' dediğinizi duyar gibiyim. Aslında evet, inanırsak kilo vermek de, sağlıklı yaşamak da bu kadar kolay.

Sağlıklı ve fit kalın!

8 yorum:

 1. Aynen size katılıyorum eda hanım bende sizinle bsşlıyorum

  YanıtlaSil
 2. Allahıııımm duy sesimiiii!! Ne güzel kilo veriyordum sonra durakladı şimdi sanırım yeniden almaya başladım ooofff!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen devam et hiç yılma ^,^ Vücudun direnç göstermeye başlamış 1 haftayı atlatınca geçer :)

   Sil
 3. Harikasın Edacım, yazılarında hep bu pozitif bakış açını görüyorum, gerçekten ilham verici, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 4. Çok doğru söylüyorsunuz herşey beynimizde bitiyor aslında. Dediğiniz gibi düşünerek oturucam sofraya artık. emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil