Farmasi Tender Blush On | No 1

Merhabalar!

Şu sıralar bloga olan ilgimin nedeni asla boş vaktim olmasından değil! Günlük hayatın stresini, sorunlarımı, işi gücü unutabilmek için kendimi Mamo'nun kollarına atıyorum ^,^ İyi de geliyor!

Yazla birlikte kullandığımız kozmetikler azalır ve değişir. Mesela ben özel bir gün olmadıkça fondöten, BB krem, far ve benzeri ürünleri tercih etmem. Rimel, allık ve hafif bir ruj ya da gloss yaz için yeter de artar bile. Hele de allık şeftaliyse tadından yenmez! Bugün de, bir süredir kullandığım Farmasi şeftali allığı yazmaya karar verdim. Benim yazın dibini görmeyi planladığım allık, belki sizi de yaz için tercihleriniz arasında olur : )Allık, sıcak bir şeftali tona sahip. Yani benim en çok sevdiğim allık rengi. Doğal makyajı sevdiğim için allıkta abartıya kaçmayı sevmiyorum. Beyaz tene en yakışan allığın da çok uçuk pembe ya da şeftali tonları olduğunu düşünüyorum.


İlk başta mat olduğunu sandım fakat fotoğraf çekerken, çok yakından incelediğimde çok minik pırıltılar içerdiğini fark ettim. Bu pırıltılar ciltte belli olmayacak kadar az ve ufaklar, bu yüzden günlük kullanıma çok uygun bir allık.

Tamamen pigmentten oluşmuyor, pudralı bir yapısı var. Bu yüzden abartmadan uygulayabilmeniz çok kolay. Ufak bir fazlalıkla Heidi'ye dönen ben için bu durum çok avantajlı ^,^


Allık, kolay uygulandığı gibi kolay da dağıtılıyor. Bir kaç fırça darbesiyle allığı otoban şeridi kıvamından çıkararak, yanaklarınıza hafif bir şeftali tonu verebiliyorsunuz.

Benim için allığın tek eksisi, tozutması. Fırçayı gezdirirken ortada minik bir toz bulutuyla allığın bir kısmı özgürlüğünü ilan ediyor : ) Belki de bu yüzden bitirdiğim ilk allık olur, ben de 'Hiç allık bitiremedim!' triplerinden kurtulurum :P

İşte allığın, şu sıralar beğenmediğim bende duruşu;Siz de Farmasi ürünlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 10 yorum:

 1. oyyy nasıl bir tanıtım o öyleee bayılıyorum senin ürün sunumlarınaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay çok teşekkürler beğenmen beni çok mutlu etti ^,^

   Sil
 2. Çok doğaal bir renk bayıldım canım sana çok yakışmış:)

  YanıtlaSil
 3. Renk cok guzel onu gectim fotoraglar sahane :))))

  YanıtlaSil