Farmasi Ojeler


Merhabalar! Bugünkü depresifliğimden, suratsızlığımdan biraz da olsa kurtulabilmek için bolca fotoğraf çektim. Canım sıkkın olunca beni en çok rahatlatan şey blogum : ) Yayın yaptıkça rahatlıyor, canım sıkıldığımda dönüp dönüp yaptığım yayınları okuyorum.  Burada kendimle ilgili şeyler yazmaya hiç alışkın değilim, en iyisi yayına geçelim..

Çektiğim fotoğrafların büyük bir kısmı yeni tanıştığım bir markanın, Farmasi'nin ürünlerinden oluşuyor. Sıcağı sıcağına paylaşmak istedim ve işte Farmasi ojeler

Farmasi'nin üç rengine sahibim, sırasıyla 419 (Üzerinde etiketi yok, tahminim), 414 ve 202. 


Sütlü bir açık bakır rengi diyebilirim, minik ve yoğun ışıltılar içeriyor. Yarı sheer tonlarda, benim kullanmayı en çok sevdiğim ojelerden yani : ) Kusur göstermiyorlar ve ikinci, üçüncü katta farklı farklı görüntüler elde edebiliyorsunuz. Kuruması oldukça hızlı ve deneyimlediğim kadarıyla oldukça dayanıklı. 11ml lik ambalajda olmasını  ben çok sevdim. Oje kurumadan ya da bozulmadan bitiyor, hem de canımız sıkılmadan yenilerine yer açılıyor. İşte ojenin tırnaklarda duruşu;


Sıradaki oje 414 numaralı, çok koyu, kırmızıya yakın bir pembe. 


Tıpkı diğer ojedeki gibi, yapısı sorunsuz. Hızlı kuruyor ve örtücülüğü diğerine göre daha fazla. Yukarıdaki ojede 2 kat sürülmüş rengi var, bunda ise sadece bir katta aşağıda gördüğünüz opaklığı yakalamayı başardım : ) 


Sıradaki oje, altın simler içeriyor ve transparan bazlı.


Simlerin yoğunluğu oldukça fazla. Tek katta bile tırnağınızda bolca sim oluyor. İstediğiniz yoğunluğu yakalamak için 3-5 kat sürmenize gerek kalmıyor. Hızlıca kuruyor ve oldukça dayanıklı. Simli ojelerin en sevdiğim yanı, dayanıklı olmaları. Aşağıdaki fotoğrafta, 414 numara ojenin üzerine tek kat sürülmüş halini görüyorsunuz. Yılbaşı tırnakları oldular : ) 


Farmasi ojelerin fırçaları çok ince ama buna karşın sürümü çok kolay. Çizgilenmiyor ve ince fırça bile tüm tırnağa yetiyor. Kalın fırçaları pek sevmediğimi söylemiştim, Farmasi fırçaları oldukça kullanışlı.

Farmasi markasının bir çok ürünü ilerlyen zamanda blogda olacak. Farmasi markasına çabuk ısındım. Denemek istediğim de bir çok ürünü var, body mistleri çok çeşitli ve ambalajları çok çekici! Kısa zamanda denemek istiyorum. Renkli kozmetiklerini de denedim bile, yakında onlar da blogda olur..

Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Ilk renge bayıldım çok asil duruyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes en çok o rengi sevdi gerçekten çok tatlı bir renk =)

   Sil
 2. son manikür favorilerimdendir..

  YanıtlaSil
 3. Kirmiziyi be nude rengi cok sevdim ellerinde. Bu aralar en cok hangi tirnak bakimini kullanıyorsun. Adas cok tatli manikurlerin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dax Sülphür ve Moshosgarden tırnak bakım yağını sık sık kullanıyorum beğenmene çook kocaman sevindim ^,^

   Sil