Catherine Arley Pudra | Gold Serisi

Merhabalar!

Catherine Arley markasını, bir çoğumuz tanıyoruz, yeni öğrendim ki bu marka pudrasıyla ünlüymüş. Bu yüzden zengin seçenekleriyle piyasa girecek olan Gold Serisi'nin ilk olarak pudrasından başlamaya karar verdim : )


Catherine Arley'in yeni ambalajları, öncekilere göre hem çok daha kaliteli, hem çok daha şık! Gold isminin hakkını verecek güzellikte tasarlanmışlar ki açıp açıp ambalajlarını seviyorum : )

Ürünün kapağını açtığınızda büyük ve şık bir ayna ve CA baskılı pudra sizi karşılıyor. İçinde bir de pudra süngeri de mevcut. Normalde ürünün içine gelen aplikatörleri kullanmayı sevmem fakat bu süngerin yapısı, kusursuz pudra uygulamaya çok uygun, tabi bir pudra fırçası olamaz : ) +Selin seregon' un önerisiyle bu pudrayı Real Techniques Blush Brush ile uyguluyorum ve çok iyi sonuçlar elde ediyorum..


Normalde ya da özel günlerde pudra ya da herhangi bir ten ürünü kullanmıyorum. Özel günlerde de genelde pudralı fondötenleri tercih ediyorum, fakat CA pudra ile merakıma yenik düştüm ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için bir kaç gün denedim.

Bakalım bu pudra hakkında neler düşünüyorum?
 • Ciltte pul pul durmuyor, elmalı pastaya benzemediğime sevindim. Önceki pudra deneyimlerimde, aynaya baktığımda karnım acıkıyordu. Bir pudra bir insana bu kadar mı yakışmaz diyordum : )
 • Fazla uygulanan yerlerde cakey bir görünüm oluştursa da bir süre sonra cildin nemiyle oturuyor ve daha pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkıyor.
 • Gün boyu parlama yapmıyor, ara sıra t bölgeme uygulayabilirim diye düşünüyorum. 
 • Ortadan bir tık yüksek kapatıcılıkta ve maske görünümü yaratmıyor. Yüksek kapatıcılık veren ürünleri zaten sevmiyorum, doğal durmuyorlar. Cildinizde pudra varmış gibi bir his yaşamıyorsunuz.
 • Fırçaya kolayca gelen, yumuşacık vekadifemsi bir yapısı var. Haliyle biraz da olsa tozutuyor fakat sorun yaratacak kadar ciddi bir tozutma değil, varla yok arası. 


 • Kötü yanı; talk, parfüm, paraben içeriyor. İçerik konusunda titiz olanların göz önünde bulundurması gereken bir durum. Tabi benim de : ) 


Fiyat/performans olarak yüksek puan alabilecek bir ürün. Önümüz yazken, pudrasız yapamamam diyorsanız bir göz atabilirsiniz : ) Önümüzdeki günlerde de Gold Serisinden bir çok ürünü yazmaya devam edeceğim. 


Sevgiyle kalın!

2 yorum:

 1. Pudra kalp kermy onyargini kirmasina sevindim sonunda bi pudra kullandirabildik sana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece özel günlerde canım o kadar da değil ^,^

   Sil