Baharı Koklamak Ister Misin? | Atelier Rebul Noble Bouquet

Merhabalar!

Bahar ne kadar güzel değil mi? Şehrin kirliliğine ve gürültüsüne inat, yağmurla yıkanan tertemiz bir hava. Taze çiçekler ve üzerlerinde yağmur damlacıkları ve etrafa yaydıkları eşsiz koku.

Kötü olan şu ki, bu zevki yaşamak koskoca yılda bir kaç günü geçmiyor! Neyse ki, Atelier Rebul bunu ölümsüzleştirecek, çiçek kokularıyla zenginleştirilmiş bir parfüm yaratmış; Noble Bouquet


Şık pembe şişesiyle, şu ana kadar aşık olunan tüm pembeleri siyah-beyaz görmenizi sağlayacak bir parfüm. Minimalist şişesi ahşap bir kapakla tamamlanmış. Üzerindeki baskı ise vintage görünümüyle göz dolduruyor.


Noble Bouquet’nin üst notaları, tatlı narenciye kokularıyla ferahlatıcı su notalarının birleşiminden oluşuyor. Kokunun kalbinde ise, narin müge, su çiçeği lotus ve romantik gülün zarif kadınsı kokuları yatıyor. Dip notalarına inince, sıcak misk kokusuyla tatlı vanilya ve amber karışımı karşılıyor.

Koku üçgenine göz atacak olursak;
 • Üst notalarda: Limon, kırmızı meyveler, mandalina ve su notaları
 • Orta notalarda; Müge çiçeği, nilüfer çiçeği ve gül notaları
 • Alt notalarda; Vanilya, odunsu notalar, misk ve amber 

Çiçeksi kokular genelde uçucu olurlar ve tende farklı tepkimeler göstererek çok değişiklik gösterirler. Parfümün kalıcılığı oldukça yeterli, bir kaç saat sonra yürüdüğünüzde arkadan kokunuz gelmese de, sıkılan yerde koku kalıyor ve size yaklaşanların kokuyu rahatlıkla alması muhtemel. 


Kokusu, tenden tene çok az değişiklik gösteriyor. Benim tenime çok iyi oturan bir koku oldu, etrafımdakilerden ve özellikle de öğrencilerimden çok olumlu tepkiler aldım. Parfümümün övülmesi beni her zaman şımartır : ) 


Özellikle beyaz ve buğday tenlilere çok yakışacağını düşündüğüm bir parfüm. Kullanmaya kıyabilirsem, yenileyebilirim ve daimi baharlık-yazlık parfümüm olabilir.

Siz de satın almak isterseniz Atelierrebul.com'dan online olarak ya da Brandium, Zorlu Center, Capacity, Akasya Acıbadem ya da Bursa Korupark AVM'lerinden alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!


6 yorum:

 1. O kadar merak ettim ki şimdi kokusunu!! :D
  güle güle kullan canım :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağol ^,^ yumuşacık bir çiçek kokusu!

   Sil
 2. Nermin ABALI14 Haziran, 2014

  kızıma doğum günü hediyesi ararken karşılştım yazınla :) kesinleştirdim hediyemi sayende teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım çok sever :) Asıl ben teşekkür ederim ^,^

   Sil
 3. merhaba bende iilk başta ve sizin yazdıklarınızı gördükten sonra kesin alırım diye düşünüyordum fakat biraz kararsızım vanilya gibi tatlı kokular kullanamıyorum ben bu parfümdede var :S

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatlı kokular seviyorsanız denemeden almayın :) Fazla ağır gelebilir

   Sil