Simli Oje Sürmek ve Çıkartmak

Merhabalar!

Biliyorum, bir çoğumuz simli ojelere bayılıyoruz. Işıl şıl görüntüsü ve tüm ilgiyi tırnaklara çekmesi çok hoşumuza gidiyor fakat genelde uzak duruyoruz, çünkü simli ojeleri temizlemek tam bir işkence (-idi)

Bu yüzden bugünkü yazımızda bir kaç muhteşem simli oje tanıyıp 'Simli oje nasıl çıkarılır?' sorusuna beraber çözümler getireceğiz.

Bugün için Elite Kozmetik Simli ojelerini seçtim; renklere göz atalım;
724 numara, minik yuvarlak ve kırmızı altıgen simler içeriyor. Hızlı kuruyan ojeyi uygulamak kolay. Kuruma hızı orta derecede. Simler çok yoğun değil bu yüzden istediğiniz yoğunluğu elde edebilmek için 3-4 kat uygulamanız gerekebilir. Her katın kurumayı geciktirdiğini unutmamak lazım. Bu oje daha çok açık renkte bir top coat ile çok güzel görünüyor.Bu muhteşem oje hem altıgen simler, hem de minik pırıltılar içeriyor. Pullar bakıra çalan altın tonlarda. Bir kaç kat sürüldüğünde bakır rengine daha da yaklaşabilirsiniz. Tırnağa sürüldüğünde çok farklı bir doku oluşturuyor. 2-3 katta istediğim yoğunluğu elde edebiliyorum. Yazdığım diğer tüm Elite ojeler gibi bunun yapısı da oldukça güzel.743 numara ise çubuk ve yuvarlak şeklinde pullar içeriyor ve pul yoğunluğu seyrek. Koyu renk bir ojenin üzerine 2-3 kat sürüldüğünde çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. 

Siz de bu ojelerden isterseniz buradan online olarak satın alabilirsiniz. Ben online almak istemiyorum derseniz yoruma mail adresinizi bırakın, ben de size Elite Kozmetik ürünleri nerede satılır göndereyim ^,^

Bu işin kolay kısmıydı, simli ojelerin tadını çıkardıktan sonra geriye temizlemek kalıyor. İhtiyacınız olan şeyler bir kaç parça pamuk, aseton ve streç film. 


Öncelikle parmak sayımız kadar pamuğu koparıp yuvarlak toplar haline getiriyoruz. Tırnaklarımızdan biraz daha büyük olması yeterli. 


Sonra parçalar haline getirdiğimiz streç filmin üzerine pamukları koyarak aseton döküyoruz.

Ardından pamuklar tırnaklarımızın üzerine gelecek şekilde oturtuyoruz ve streç filmi parmağımıza sarıyoruz.


1-2 dakika bekledikten sonra pamuğu tırnağımıza bastırarak çıkarıyoruz ve simli oje pamuğa geçmiş oluyor. 
Ardından tırnaklarımızı nemlendirmeyi unutmuyoruz, çünkü aseton tırnaklarımızı kurutuyor.

Sizin farklı yöntemleriniz var mı? Benimle paylaşın : )


Sevgiyle kalın!

11 yorum:

 1. ben simli oje süreceğim zaman alta 2 kat şeffaf oje sürüyorum,böylece daha az yıpranıyor çıkardığımda ama sizin yöntem daha iyiymiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok mantıklı :) Öneri için teşekkür ederim ^,^

   Sil
 2. Kuzuuum bende böle yaopıyorum yaaa kardeşiz biz kardeş :D

  YanıtlaSil
 3. Simli ojeleri çıkarmak tam bir işkence :( Ben de folyo ile yapıyordum bu yöntemi. İki keredir evde fısfıs kolonya, vücut spreyi falan neyin kapaklarını bulduysam pamuğu parmağıma sarıp üzerine kapağı taktım ve bekledim. Aynı işlevi gördü, hem de folyoyu kes et uğraşmamış oldum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Folyo biraz garip oluyor asetonla da birleşince :) Yaptığın çok mantıklı hwm de pamuğu tırnağa bastırmış oluyorsun daha iyi çıkar

   Sil
 4. yüksük kullanmak en kolayı hemen takıyorum pamukların üzerine 2 dakikada işlem tamam..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok pratik ama sırf döküntü olacak diye yanaşmıyorum :)

   Sil
 5. Essence'in soyulabilen base coat unu kullanıyorum bende zaten çok nadir simli oje sürerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En kısa zamanda alacağım onu da çok merak ediyorum :)

   Sil