Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Merhabalar! Şu sıralar kilolarından kurtulmayı amaçlayan kadınların en büyük gözdelerinden biri yeşil kahve çekirdekleri. Bir çoğumuz da yeni duyuyoruz bu kavramı..


Yeşil kahve çekirdeği, kahvecilerde dakikalarca kavrulup karartılan kahve çekirdeklerinin ham hali aslında. Bulması bir kahveci ya da kuruyemişçi kadar uzak aslında! Yani dibimizdeki cevherin kıymetini yeni yeni anlamaya başlıyoruz. Nereden bilebilirdik ki misler gibi kokan kahvemizin çekirdeklerinin bu kadar faydalı olabileceğini?
 • Yeşil kahve çekirdekleri klorojenik asit içeriyor ve bu asit metabolizmayı hızlandırmaya, enerji kazandırmaya bu yolla da fazla yağları yakmaya çok büyük yardımcı. 
 • Enerji veriyor ve halsizliğe, kronik uykusuzluğa iyi geliyor.
 • Yüksek derecede antioksidan içeriyor.
Yeşil kahvenin kullanımı ise şu şekilde; Öncelikle bir cezve su kaynatıyoruz. Bir tatlı kaşığı kahve çekirdeğini suya katıyoruz ve altını kapatıyoruz. 4 dakika dinlendikten sonra içilmeye hazır. Günde 1, en fazla 2 bardak içmek öneriyor, tabi her şeyin fazlası zarar.

Sevgiyle kalın!

3 yorum:

 1. Her yerde duydum ama satış yapmak için uydurdular mı acaba diye şüphelendim =) Unutmazsam bende bi deneyeyim bari tatlım ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi orijinalleri falan çıkmış. Kahvecilerdeki kahve çekirdeklerinin kavrulmamışı işe :) Hem de Kermy kullanıyor, aşırı memnun. Ben de kullanıp uzuun bir yayın hazırlayacağım detaylı bakalım :)

   Sil
 2. annim de kullanmaya başladı ben de onu gözlemleyip ona göre karar vermeyi düşünüyorum :)

  YanıtlaSil