Cildinizi Güzelleştirmenin 6 Sırrı

Merhabalar!

Biz kadınlar cildimize şimdiye kadar onlarca krem, temizleyici ve diğer kozmetik ürünlerden sürmüşüzdür. Birini beğenmemiş diğerini denemiş, ve bu sektöre tonlarca para dökmüşüzdür, ben de dahil : ) Bundaki amacımız cildimizi daha da güzel göstermek, klasik tabirle 'En değerli giysimiz, cildimiz.' sözündeki giysimizi daha ışıltılı ve daha pürüzsüz hale getirmek.

Fakat bir çoğumuz cildin aslında içten beslendiğini unutuyoruz. Biliyoruz, ama bunu göz ardı ediyoruz. Şimdi hatırlama ve daha fazlasını öğrenme zamanı! Bakım cilt için mucize faydaları olan besinler neler? Portakal: Kırışıklıkların geç ortaya çıkmasında büyük rolü olan bu besin aynı zamanda içerdiği C vitamini sayesinde cildin daha duru görünmesini ve temizlenmesini sağlar. Ayrıca kirli hava ve sigara benzeri zararlıların cilde verdiği zararı en aza indirgemeye yardımcı olur. Aynı zamanda kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırarak ciltteki en uç noktaların bile tazelenmesini sağlar.

Yumurta: Cildinde leke sorunu yaşayanlara ve cildi lekelenmeye müsait olanlara doğal mucize ise yumurta. Abartılmamak üzere yenen yumurta, cilde çok faydalı. Ayrıca yüz ve saç maskelerinde çok sık kullanılan bu besin, cildi hem dışarıdan hem de içeriden desteklemeye yardımcı.

Havuç: İçerdiği A vitamini ve antioksidanlar sayesinde cildin arınmasını ve daha ışıltılı görünmesini sağlar.

Tahıllar: Bolca B vitamini içeren tahıllar, iltihaba ve sebum üretimine bağlı cilt sorunlarıyla savaşır. Beyaz undan yapılan ekmek yerine, tam buğday unundan yapılan tahıllı ekmekler yemek cildinizdeki bu problemlerin en aza indirgenmesinde yardımcı olacaktır.

Kuruyemiş: Kuruyemişler, güneş kreminin yiyecek versiyonu gibidir : ) Tüketildiğinde güneşin cilde verdiği zararlara karşı bir kalkan gibi cildi korur. Özellikle ceviz ve ceviz yağı, cilt için mucizevi bir besleyicidir.

Deniz Ürünleri: Balığın faydalarını saya saya, okuya okuya bitiremeyiz. Bunlardan sadece birisini ele alacak olursak, cilde olan faydaları. Deniz ürünleri içerdiği omega yağları sayesinde cilde hoş bir parlaklık kazandırıyor. Cildin daha hızlı iyileşmesinde ve hücre yapılandırmasında da büyük yardımıcı. Yara izlerinin kapanmasını hızlandırmada büyük etkisi var.

Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Su da aynı şekilde ben bazen içmeyi unutuyorum evet su içmeyi unutan bir insanım ben :) ve o zaman cildimde sivilceler kızarıklıklar alıp başını gidiyor cildi içten beslemek dışarıdan beslemekten daha iyi ve işe yarıyor kreme para vermeyin 3 kilo portakal alın hanımlaaar =P =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de çok unutuyorum :( Gerçekten iyi beslenince cilt harika oluyor ♡

   Sil
 2. bende su içmeyenlerdendim :) ama şu ingiliz karbonatı olayına başlayınca su içme alışkanlığına sahip oldum demişlerdide saçma gelmişti ama bizzat yaşadım :)

  YanıtlaSil
 3. Aaa o da neymiş ki ilk defa duydum?

  YanıtlaSil