Diyette Neden Başarısızsın? | 6 Neden

Merhaba!

Kadınlar yıllardır güzel ve sağlıklı kalabilmek için aç kalıyorlar. Denenen onca diyet üzerine kimileri zayıflıyor, kimilerininse kiloları üzerine yapışıp kalıyor! Peki neden kilo veremiyor olabilirsiniz, hiç düşündünüz mü?

1-Kulaktan Dolma Diyetler
Her birey birbirinden görünüş olarak farklı olduğu gibi genetik olarak da farklıdır. Bu yüzden bir diyetin her bireyde aynı sonuç vermesini bekleyemeyiz. Her vücudun gereksinimi ve fazlalıkları farklıdır, bunun için diyete başlamadan önce profesyonel yardım almalı ve kendimize uygun olan diyeti yapmalıyız. Farkı fark etmek hiç de zor olmayacak..

2-Kansızlık
Kadınların baş belası kansızlık diyetlerin başarısız olmasına neden olur. Vücuttaki B12 ve demir eksikliği nedeniyle yavaşlayan metabolizma yağları yakamaz ve aldığı besinleri yağa dönüştürerek depolamaya meyillidir. 


3-İnsülin Direnci
Vücutta insülin miktarının fazla olduğu durumlarda, kilo vermek zorlaşır. Kan şekerinin düşüklüğü da tatlı yeme isteğini artırdığı için diyet listelerimiz çöpe gidecektir : ) 

4-Fazla ve Yanlış İlaç Kullanımı
Kullandığımız bir çok vitamin, aspirin, ağrı kesiciler, enerji takviyeleri, diyet hapları var. Bunların hepsinin vücuda etkisi ayrı, fakat beraber kullanıldığında etkileri birbirine karışarak yan etki oluşturabilir ve bu da diyetin baltalanmasının bir başka nedeni!

5-Sadece Diyet Yapmak
En çok yaptığımız hata, sadece diyet yapmak! Diyet yaparken egzersiz yapmak hayat tarzınızı tamamen değiştirecektir. Diyetlerle verilen kilolar genelde diyet sonrası fazlasıyla alınır. Bu durumu engellemenin en etkili yolu da egzersiz yapmaktır. Pilates öneririm : )

6-Psikolojik Problemler
Yeme isteğini artıran stres, tatlı isteğiyle başa çıkamama, can sıkıntısından abur cubur yeme alışkanlığı, karın tok olsa da gözün aç olması. Tüm bunlarla baş etmek aslında elimizde! Aldığımız bir karara bakar, ve sabırlı olmaya.

Sağlıklı kalın!


4 yorum:

 1. Aç kalarak zayıflamaya çalışan bir kesimde var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle! En kötüsü :(

   Sil
  2. En cahilce olan yöntem ! Ama tespitler çok yerinde güzel bir yazı olmuş Mamo bilgilendirici makalelerini özlemişim <3

   Sil
  3. Ooy yazarım ki hep ^,^ Sağol adaşım =)

   Sil