Pratik Makyaj Tüyoları

Selam! Kadınların çoğu makyajı ve makyaj yapmayı sever. Gel gelelim hayatımızın her alanında olduğu gibi makyajda da bazı sıkıntılar yaşarız (Ne yazık ki) ve bu sıkıntıları aşmak için kendi taktiklerimizi kullanırız.

Bu yayına da bu taktiklerin bir kaçını sığdırdım, aramızda kalsın :P

Far bazına ihtiyacınız var ama far bazını ya bulamıyorsunuz, ya bitmiş, ya da hiç olmamış. Özel bir günde farınızın daha kalıcı ve canlı olması için uygulayabileceğiniz basit bir yöntem var. Beyaz ya da nude göz kaleminizi alın ve ona bazmışcasına davranın!

Far Bazı Yapımı
Benim kısa süre önce bir siparişimde başıma gelen bir durum! Severek aldığım MAC Studio Fix pudram kargoda un-ufak olmuş halde elime ulaştı. Her ne kadar duvarlara fırlatmak istesem de alkolü ve diğer malzemeleri aldım elime, presslemeye koyuldum. Bakın nasıl?

Allık-pudra-far presleme

Makyaj sabitleyiciler hepimizin yeni yeni alıştığı ürünler! Zira şu günlere kadar makyaj sabitleyicisi, kuaförlerde yüzümüze boca edilen saç spreyleriydi. Yüksek fiyatlara satılan bu ürünlerin içeriği basit ve yapmak gerçekten zor değil! İhtiyacımız olanlar;
 • Gliserin (Yarım kaşık)
 • Su (1 kaşık)
 • Gül Suyu  (Yarım Kaşık)
 • Sprey Şişesi
 • Ölçü Kaşığı
Bu malzemeleri karıştırarak sprey şişemize dolduruyoruz. Bu karışımı aynı zamanda kırılan farı presslemek, allık preslemek, pudra presslemek için de kullanılabilir. Su yerine mineral su ya da saf su kullanabilirsiniz.

Makyaj sabitleyici yapımı
Ve sırada kendiniz yapabileceğiniz bir gel-liner var! Göz kalemine göre daha yoğun ve kalıcı bir yapı elde etmek isterseniz ihtiyacınız olanlar çakmak, göz kalemi ve sizi ekran başından kaldıracak enerji! 

Kendin yap eyeliner

Devamı gelecek, sevgiler! 

11 yorum:

 1. Ablacığım gözüm yanmasın,eyelinerı da çok severim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir kaç saniye bekleyince hemen soğuyor ablacım =) Hiç bir şey olmuyor yani ^,^ Sana da yakışır ki!

   Sil
 2. Çok güzel öneriler tesekkur ederim :) Bana da beklerim...

  YanıtlaSil
 3. Pratiklik ya süper :)

  YanıtlaSil
 4. süper bilgiler bunlaaar, teşekkürler:) takipteyim devamını da:)

  YanıtlaSil
 5. Ben o kalemi çakmakla ısıtıp sürmeyi daha önce denemiştim ama 1 2 sn beklemeden sürdüğüm için göz kapağımı yakmıştım:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapmaa :) Çok çabuk soğuyor aslında, bir de 1 saniyeden çok kıs abir sürede tutmak gerekiyor. Kalemin ucu biraz kalınlaşıyor yani ince bir gelliner beklenemez.

   Sil
 6. sabitleyicilerden almayı düşünüyordum ama para bayılmak istemiyordum iyi oldu bunu öğrendiğim =)

  YanıtlaSil