300 Kalori Yakma Rehberi

Merhabalar! Bir bayramın sonuna geldik ve itiraf edelim ki yine tatlıları, kavurmaları, sarmaları dayanamayıp mideye indirdik : ) Ama panik yok! Önemli olan pozitif bakmak ve inanmak. Neye mi? İncecik olmaya..

Bunu 64 kilodan 48 kiloya düşen birisi söylüyor : ) Evet, diyet yapmadan, sadece sağlıklı beslenerek ve hareketli yaşayarak 1 yılda fazla kilolarımdan kurtuldum. Artık 34 beden bir çubuk krakerim, arada biraz kilo alsam mı dediğim bile oluyor.

Kilo vermeye yardımcı olmak ve sağlıklı yaşamak adına günde en 300 kalori yakalım, ne dersiniz?

300 kalori yakma rehberi

 • Sanırım bu en kolayı ve en çok tercih edileni : ) Kadınların bir alışveriş merkezinde aradıklarını bulabilmek için 1.5 saatte 300 kaloriden fazla yaktığını biliyor muydunuz? Tabi alışveriş sonunda en üst kata çıkıp fast-food menüleri mideye indirmemek koşuluyla!
 • Bahçe işlerini bir çok kadın sevmez, bir çoğunun da yapacak imkanı olmaz. Siz de benim gibi doğaya aşıksanız, bahçede 40 dakika çalışarak 300 kalori yakabilirsiniz!
 • Dans! Hangi kadın dans etmeyi sevmez ki.. 1 saat dansta 300 kalori yakılıyor. Fakat bu sırada şekerli ve kalorili besinler tüketmemek gerekli.
 • Kurtulamadığımı ev işleri de kalori yakmamıza büyük yardımcı. Temizlik yapmanın en az 2 saat sürdüğünü düşünelim.. 1 saat ev işi 300 kalori yakmamızı sağlıyor, 2 saat de 600 kalori. Temizlik sonrası komşuyla götürülen kekler kurabiyeler paha biçilemez!!
 • Uzun zamandır aynı ev dekorasyonunu kullanıyorsunuz bu kalori yakmak için harika bir fırsat! İtin, çekin, yer değiştirin, indirin kaldırın! 300 kalori gitti bile : )
 • Sadece 30 dakikalık bisiklet turuyla da 300 kalori yakabilirsiniz. Ya da bunun yerine 1 saat enerjik bir yürüyüş..
 • Geldik benim en sevdiğime! 6 saat uykuda da 300 kalori yakıyormuşuz, biliyor muydunuz? Ben çok mutlu oldum! Uyumayı çok seviyorum, günde 1200 kalori yakabilitem var.
İyi yakmalar, sağlıklı kalın!

2 yorum:

 1. Bence 48 kiloyu 51-52 yapsan tam süper olur ki :)
  Tüyolar süpermiş ^_^ Her şey hareketten geçiyor aktif olan bir kimse zaten en azından mevcut kilosunu korur ama önemsemiyoruz bunları hiç :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum ^,^ Adaşım o 3-4 kilo tosun gibi yemek için garanti

   Sil