The Balm - Rockstar Palette

Merhabalar! Hızlı yaşadığımız bu devirde makyaj paletleri adeta kadınların kurtarıcısı.. Farklı farklı ürünler seçmek yerine minik bir not defteri boyutundaki The Balm Rockstar Palette de bunların en çok sevilen ve en çok tercih edilenlerinden birisi.

The Balm Rockstar Palette


Palette 12 farklı renkte far, 1 aydınlatıcı, 1 allık ve 2 dudak renklendirici içeriyor. Yani makyaj için gerekli renkli kozmetiklerin hepsi neredeyse bu palette mevcut ki paleti kullanışlı kılan yegane unsur bu. Farların renkleri epey çeşitli. Hem günlük, hem gece, hem de özel günlerde kullanabileceğiniz renkler var. Renk çeşitlerini ben çok sevdim siz de göz atın istedim : )

The Balm Rockstar Palette

İlk bakışta harika ve kullanışlı görünen bu paleti kullandığımda hayal kırıklığına uğradım. Acaba bloglarda yere göğe sığdırılamayan palet bu muydu diye sordum içimden. Farlarının renkleri güzel olsa da, özellikle mat bitişli olanlar aşırı tozuma yapıyor ve bu tozuma kullanımı zorlaştıracak derecede yoğun. Kısa bir süre kullanımla farlarınızı bitirebilirsiniz, çünkü farın yarısından fazlasını alırken kaybediyorsunuz.

The Balm'ın denediğim ilk ürünüydü. Karton ambalajlı olduğu için içime sinmiyor bu markanın ürünleri. Çok övülen çok anlatılan ürünlere karşı da ayrı bir ön yargım var bu sefer ön yargım doğru çıktı. Paleti Kermitalemlerde ile denedik, ikimiz de sonuca çok şaşırdık. 'Bu muymuş?' dedik birbirimize bakarak..

The Balm - Mary Lou Manizer

The Balm'ın meşhur aydınlatıcısı Mary Lou Manizer bu palette 'Solid Gold' ismini almış. Beyaz tenliyim ve benim cildime hiç yakışmadı ve ne yazık ki The Balm paletinin hiç dokunulmayan ürünü olarak kalacak.

The Balm Frat Boy Allık
Frat Boy allık ise bu palette 'Don't you Want Me?' olarak karşıma çıkıyor ve ben de 'No, I don't!' cevabını veriyorum. Yapı ve renk bakımından her ne kadar Frat Boy olmaya çalışsa da kalite bakımınından çok farklı. Zaten paletlere giren ürünlerin kalitelerinin hep düşük olduğunu düşünürüm ki bence yanılmıyorum.

The Balm Rockstar Palette
Bunlar da paletimizin son rock yıldızları! Milly ve Vanilly rujlar. Paletlerin en sevdiğim yanı rujlar oluyor çünkü ruj fırçasıyla ruj sürmeye bayılıyorum! Ruj fırçası, rujun kalıcılığını artırıyor, bu rujlar da paletin tadından yenmeyen unsurları ^,^

The Balm Rockstar Palette İçerik
Bu da paletimizin içerik listesi, arada tek tük beğenmediklerim olsa da idare eder diyorum..

Paleti 50TL ye Gratislerden bulabilir, indirim kovalayarak ve Gratis'in önüne geceden kamp kurarak satın alabilirsiniz zira kapış kapış gidiyor : ) Tekrar alacak olsam alır mıydım? Hayır.. Muadili ürünler denerdim çünkü genel olarak bu paletin bu fiyatı hak edecek kalitede olmadığını düşünüyorum. Bu paletle birlikte geç başlayan The Balm maceram da sona ermiş oldu..

Siz Rockstar Palette kullandınız mı? Düşüncelerinizi çok merak ediyorum.. Görüşmek üzere, sevgiyle kalın!


8 yorum:

 1. ambalajları ve renkleri hoşuma giden bir üründü daha önce denememiştim sanırım sadece ambajını ve renklerini beğenmekle kalacağım bilgilendirme için teşekkürler en azından beni masraftan kurtarmış oldun :)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hehe ben teşekkür ederim yorumunuz için =)

   Sil
 2. Benim palette fazla bir tozutma sorunu yok şeker. Ben çok severek kullanıyorum:) Bence en büyük sıkıntı allık.Bu palete tek renk allık olmamış yanına bir tane daha eklesinler:) Farların renklerini çok beğeniyorum. Bence kullandıkça seversin:) Milly ruj sana cok yakışır:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben sevemedim Selin ya allıklarını alacaktım para vermek istemedim boşa bundan sonra :/

   Sil
 3. Mat tonlu farları arkadaşın göözünde uygularken fırça ile deştim resmen hala bir şey yoktu.Renkler evet çok hoş ama kalitesiz buldum ben de. Aşırı abartanlara selam olsun ...

  YanıtlaSil
 4. Kesinlikle! Çok kalite beklemesem de bu kadar abartılmasına şaşırdım..

  YanıtlaSil
 5. İyiki almamışım dedirttin canım bana, nude tude aldigim icin daha bi mutlu oldum:) öpüyorum..

  YanıtlaSil
 6. İndirimli aldığım için fiyatına göre kaliteli bulduğum bir palet oldu. Nude paletini daha çok seviyorum. Balm Jovi kesinlikle tozutuyor. Fırçayı büyük bir titizlikle kullanmak zorunda kalıyorum yoksa 3 kullanımdan sonra dibini göreceğim :) Essencein far bazı bu palet için işimi görüyor ben iyi ki almışım diyorum. Özellikle allık ve aydınlatıcısına bayıldım. İndirimi yakalayın kızlar yoksa piyasa fiyatı olan 60 Lira çok fazla :/

  YanıtlaSil