Retro Aşkına!

Merhabalar : )

Retro aşkına diye bir başlık attım, çünkü ben yıllardır retro aşığıyım.. Retronun son yıllarda gittikçe daha da popüler olması beni bu yüzden şaşırtmadı.


Retro, retro, retro.. Her yerde görüyoruz, duyuyoruz. Nedir bu retro? Kelime anlamıyla Retrospective kelimesinden geliyor. "Geçmişe yönelik, geçmişe ait, geçmişi de kapsayan" anlamlarına gelmekte.

Retro stili ise kültürel olarak modası geçmiş bir akımın, daha sonra tekrar popülerleşmesi. Bu popülerleşme şu an moda ve dekorasyonda aldı başını gidiyor!


Şu kıyafetlerin güzelliğine bakar mısınız? İşte bunları bir kaç yıl önce gören 'Modası geçmiş' olarak değerlendriliyordu. Şimdi ise vitrinlerde baş köşedeler : )

Bir çok ünlü artık kliplerinde, galalarda ve sokak modasında retroyu tercih ediyor. Bu ünlülerin Türkiye büyükelçisi ise benim Göksel'im! Güzelliğe bakar mısınız? Ne kadar da yakışmış..


Ben de eksik kalır mıyım? Retro moda olmadan bu tarz elbiselerden edinmiştim bile! Sadece elbiseyle ve modayla kalmıyoruz tabi. Dekorasyonda da retro son zamanların favorisi. Mudo Concept mağazaları, nişanlımın da deyimiyle "Kullanmışlar kullanmışlar 10 katına satıyorlar." diye tabir edilen retro mobilya ve ev gereçleriyle dolu.

Retro modası umarım saman alevi gibi yitip gitmez. Çünkü moda çok hareketli, yakalamak mümkün değil. Gerçi benim için değişen pek bir şey olmaz, retronun yeri bende hep ayrı ve aynı. 

9 yorum:

 1. Plak saatlerden bende aldım:) bayılıyorum retroya:) aslında modası hiç geçmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika! : ) Mudo'da da vardı çok güzel retro saatler.. Ben bir de senin Fight Clup sabun'u nerden aldığını soracaktım Selin'im : )

   Sil
  2. Beyoğlundan aldım Edacığım arada derede kalmış bir dükkandı ama ismini bilmiyorum yerini biliyorum:))) ben yollarım sana:)

   Sil
  3. Olur mu Sein'im sen zahmet etme : ) Buralardan bakacağım ben :*

   Sil
 2. benim sevdiğim bir şeyi moda denen şeyin değiştirmesi imkansız bana da dokunmaz:D retro severmiyim bazen ama o kıyafetleri giyermiyim hayır ama mobilyada bazılarını severmiyim evet :D

  YanıtlaSil
 3. Aynen bana da dokunmaz, insanın yıllardır sevdiği şey moda olunca da biraz koyuyor doğrusu sanki retro bana ihanet etmiş gibi koymuştu : )

  Ben giysileri de giyerim, mobilyada da severim valla huyum kurusun : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahah :D huyumuz kurusun hee:)
   retro sana ıhanet etmıs o da güzeldi :)

   Sil
 4. Retro aşkı bambaşka ^_^
  Bu modadan ziyade yıllardan ruhunda bir parça da olsa barındıranların üzerinde elmas gibi duruyor.Herkese yakışan bir akım değil bence.Çok güzel bir yazı olmuş yine adaşım bayıldım bir retrosever olarak ^_^

  YanıtlaSil
 5. Çok tatlı bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil