Cream Oatmeal / Gentle Scrub

Tek ya da bir kaç kullanımlık yüz maskelerini genelde severek kullanıyorum. Bir kaç kullanım diyorum çünkü tek kullanımlık maskeler iki sefer kullanıma rahat yetiyorlar..


Bu sefer kullandığım maske Cream Oatmeal isimli maske. Yulaf unu içeriyor ve peeling özelliği var. Beyaz, düşündüğümden biraz daha akışkan ve kireçimsi bir yapıya sahip. Tatlı ve biraz yoğun derecede hindistan cevizi kokuyor. Ben hindistan cevizi kokusunu çok sevdiğim için beğendim ama cilt ürünlerinde kokulu ürünleri tercih etmeyenler için bu koku epey ağır gelebilir.

,
Maskeyi uygulama şekli diğer maskelerle hemen hemen aynı. Maskeyi göz çevresi ve dudaklar hariç yüzümüze yayıyoruz, on beş dakikalık bir bekleme süresinden sonra önce soyuyoruz, sonra cildimizi ılık suyla duruluyoruz : )

Maskenin üzerinde "Hızlıca gözenekleri temizler, siyah noktaları yok eder." yazıyor. Hiç maske kullanmamış birisi için umut verici cümleler olabilir lakin tahmin edebileceğiniz öyle bir mucize gerçekleşmiyor. Bir maskeden bunları yapmasını zaten bekleyemeyiz ama üzerine yazılması biraz ilginç olmuş, sizce de öyle değil mi? Bir ürünü beğensem de boş vaatler ve becerilerinin fazla abartılması üründen soğumama neden oluyor, çok reklamı yapılan ürünler de aynı şekilde.

Maskeyi bir kere kullandım, cildi toparlayıp, gözenekleri arındırdığına ve cildi yumuşattığına şahit oldum. Hediye geldiği için fiyatı hakkında bir bilgim yok (Bilen yazabilir) ama uygun fiyatlı bir maske olduğunu düşünüyorum. Fiyat/performans olarak çok mükemmel değil ama başka seçenek olmadığında alınabilir ve kullanılabilir bir maske.

Gelelim maskenin içeriğine. İçeriğe göz atınca maskeyle ilgili olumsuz düşüncelerin artacağını tahmin ediyorum.. Maske cilde çok yoğun temas eden ve uzun süre kalan bir madde olduğu için daha doğal olmasını beklerdim fakat Cream Oatmeal; SLS ve PEG de dahil bir çok zararlı içeriğe sahip. Tek tük kullanılan doğal içeriklerin de bold ve renkli fontla yazılmasını hiç samimi bulmadım doğrusu : /


Bu maskeyi hiç denediniz mi? Denediyseniz memnun kalıp kalmadığınızı çok merak ediyorum : )
Mutlu kalın..

4 yorum:

 1. Ben denedim:) aynen dedigin gibi kokusu biraz fazla ama berbat kokan maskelrrden degil en azindan. Icerik konusunda haklisin ama kullandigin maske bir darphin filan degilse maalesef icerik genelde ayni. Tek kullanimlik maskelerin cogu uzakdogu markasi.icerik olarak ne iddia ederlerse etsinler hemen hemen ayni:( ben arada merak ettigim tek kullanimlik maskeleri denemeye devam diyorum:))) kõpük maskeyi de yaz onu daha cok sevdim ben:)

  YanıtlaSil
 2. Edacığım biz ambalaj seviyoruz. Yoksa yulafı suyla karıştırıp peeling yap daha doğalı temizi yok. Ama yok kavanozu pembe yok kokusu kayısı diye diye denemediğimiz şey kalmıyor:)))) gratiste satılan a! Absolute tek kullanımlık maskeler var c vitaminli onları sevdim arada yapmak eğlenceli oluyor.

  Köpük maske de gratiste mevcut ama markayı hatırlayamadım. Yine bir kore ürünü şeftalilisini tercih et derim. Bir etkisi var mı bilemiyorum ama yapmak eğlenceli. Cildin kuruyken uyguluyorsun ve köpürmesi çok hoş:)

  YanıtlaSil
 3. evet biraz kalın ve renklı yazım konusunda ıkı yuzluluk var bunlara bak diğerlerini boşver havasında olmus bitkiselciyim ben :D

  YanıtlaSil
 4. tek kullanımlık maskelerden hic bir zaman gülümseticek sonuç alamadım bu sebepten evede kendim hazırlıyorum kimyasal bolca var iclerinde zaten

  YanıtlaSil