THY Hostes Kıyafetleri

THY eski şık, cici mi cici hostes kıyafetlerinin yerine bu etnik kıyafetleri getirmiş. Ee tabi kıyafetleri gören herkes şokta, hostesler de hosteslikten soğuyacak : ) 

Ne gerek vardı ki böyle etnik unsurlara? Sanırım kültürümüzü yansıtmak istemişler ama çok farklı şekillerde de yapılabilirdi bu. Mesela uçaklarda Türk Lokumu ikram edilebilirdi, ya da farklı Türk tatları müşterilere tattırılabilirdi. Ama unun için hostesleri kullanıp onları her an el ele verip halay çekecekmiş gibi bir havaya sokmalarına gerek yoktu. Acaba hostesler 2 yıldızlı otel perdesi kumaşından bozma gibi kıyafetleri giyme durumundan memnun mu? 10 yorum:

 1. Bence yapmak istedikleri 'etnik kıyafet' değil bunu artık herkes az çok anlayabiliyor :)

  YanıtlaSil
 2. Açıkca yazmak istemedim ama aynen öyle :)

  YanıtlaSil
 3. hahahaha bu ne ki? çok kötü!!!
  niye daha da modernleşeceğimize giderek bi değişiyoruz, etnik havaymış:))) Anadolu köylüsü kadın etniktir asıl, ona saygı duyarım. neyse söyleyecek çok şey var ama işte...:)))

  YanıtlaSil
 4. Güzel bir yazı adaşım :)Merak ediyorum daha neler görücez ...

  YanıtlaSil
 5. Görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü... hele de bunu yapan güya aydın geçinen bir kadın modacı! Birilerine yaranmak istemek ne acıklı... yazık...

  YanıtlaSil
 6. ben size birşey söyleyeyim mi thy de çalışan pilotların eşleri gayet memnundur,yoksa benimki de thy ye mi geçse :)

  YanıtlaSil
 7. Ayyyy bunlar da neee :D Cemil İpekçi'nin hazırladığı koltuk altı fermuarlı asker kıyafetleri bile bundan iyi :D

  YanıtlaSil
 8. zevksiz ve rüküş olsaymış!!! Mamontenka kim tasarlamış kıyafetleri çok merak ettim...Kumaşların kalitesiz ve dikişlerin kötü olması zorunlu şartmış galiba:)))

  YanıtlaSil
 9. Tüm yorumlarda söylenenlere kesinlikle katılıyorum :) Yayın olduğu için daha net ve açık yazmak istemedim ama görselde her şey ortada zaten..

  Fimofimo görünce aklıma ilk gelen sen oldun :)

  YanıtlaSil
 10. İran havayollarının hostes kıyafetlerine ne kadar da benziyor, hayret(!)...

  >:((

  YanıtlaSil