Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir

Makyaj fırçaları makyajda vazgeçilmezimiz, onlarsız olmuyor. Gümlük kullandığımız şeyleri ne kadar temizlediğimizi düşünün.. Her gün çamaşır değiştiriyoruz, havlularımızı sürekli yıkıyoruz. Lakin bir çoğumuz makyaj fırçalarımızın temizliğine gereken önemi vermiyoruz.


Makyaj fırçalarınız çok kirliyse, öncelikle parmağımızla vurarak içinde kalan allık, far benzeri makyaj malzemelerin tüyler arasından çıkmasını sağlamalıyız. Bundan sonra azıcık bebek şampuanı ya da kremli şampuanla, ya da Dove benzeri bir cilt bakım sabunuyla köpürtmeliyiz. Az kullanmalıyız çünkü bu temizleyicilerin fırçalardan arınması zor oluyor ve arınmayan temizleyici fırçanın sertleşmesine neden oluyor.

Fırça kuruduktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz : )

4 yorum:

 1. ya da acil kullanımlar için antibakterial temizlik jellerinden az miktarla da temizlenebiliyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu bilmiyordum :) Teşekkürler Audrey ^,^

   Sil
 2. http://www.akmayangozkalemi.blogspot.com/2012/10/bourjois-goz-makyaj-temizleyicisi-ile.html ben de böyle temizliyorum ama şişenin dibi geldiğinden yöntemi değiştirmek istiyorum :)

  kremli şampuandan kastın nedir? normal şampuan mı? geçen saç kremiyle temizlemeye çalıştım, hala kendini toparlayamadı fırçalarım :S

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani fırçayı kaskatı kesmeyecek yumuşak bir şampuan olabilir :) Bak makyaj temizleyicisini de yeni öğrendim o da iyi fikirmiş sağol Akmayan Göz Kalemi :)

   Sil