Kahkülünü Kendin Kes

Son zamanlarda aklımdaki kocaman soru işaretinin sebebi kahkül : ) Kessem mi, kesmesem mi, yüz şeklime gider mi bir türlü karar veremedim. Nereye kestirsem diye düşünmedim hiç, böyle basit bir şey için kuaföre gitmem çünkü ne zaman gittiysem suratım asık çıktım kuaförden artık da gitmiyorum..

Bakın benim yöntemimle kahkül nasıl kesiliyor:


Önce alnımızın üst kısmındaki saçları ters V şeklinde ayırıyoruz. Saçlarımız kuru olmalı, çünkü ıslak olursa kuruduğunda kahkülümüzün kısacık boyu bizi çileden çıkarabilir : )


Ayırdığımız saçları görselde olduğu gibi çeviriyoruz ve uçlarından birazcık kesiyoruz. Bu işlemi kahkülümüz istenen boya gelene kadar tekrarlıyoruz, her seferinde çevirdiğimiz saçı açıp kahkülümüzün boyuna bakıyoruz.


Ve görselde olduğu gibi doğal görünümlü kahküle sahip oluyoruz : )

Şimdi benim bir kaç zevkli yoruma ihtiyacım var. Kahkül konusunda çok kararsız olduğumu belirtmiştim, çünkü yüz şeklime gitmeyeceğini düşünüyorum. Fotoğraftaki benim, sizce bana kahkül yakışır mı? Burnum daha da kocaman görünür mü :/


12 yorum:

 1. cesaret gerektiren bir konu, bence bu hali de çok hoş... sevgiyle...

  YanıtlaSil
 2. Yakışabilir çok hoş bir yüzünüz var ;) Ama bence iki yandan uzun perçem çok daha yakışacaktır.Saç renginizi öğrenebilir miyim çok beğendim :)

  YanıtlaSil
 3. aaaaaaa ben fotolardakini Naz Elmas sandım ne kadar benziyosun:))) bence kahkül yakışır sana, bu halin de çok güzel gerçi!

  YanıtlaSil
 4. sen kesdiyenlere bakma onlar senin doğal güzelliğini kıskandılar herhalde.sakın ha kesmeçok çıkın olursun sora demedi deme

  YanıtlaSil
 5. Ortaokul yıllarından beri kahküllüyüm. Hem de nerdeyse 30 yıldır uzayan kahküllerimi kendim kesiyorum...:))
  İnan artık kuaförlerden bile güzel kesiyorum saçlarımı..
  Sizin için birşey diyemem ama bu kadar uzatmışsınız çok da hoş duruyor isterseniz kestirmeyin bence. Üzülebilirsiniz..

  YanıtlaSil
 6. Dilek Hanım sağolun :)

  O Benim Dünyam; Annem de aynısını söyledi, sanırım kararım dediğin gibi olacak olacak :)

  Melislicious gerçekten mi? :) İlk sen benzettin, sağol ^,^

  Adsız çok radikal bir cevap oldu teşekkürler, kestirmiyorum son kararım bu! :)

  Miyav Kedicik 30 yıllık bir kahküllünün söylediklerini dikkate almam gerek sanırım ^,^

  Yorum yazan herkese çook teşekkürler :) Mamoş sizi çok seviyor!

  YanıtlaSil
 7. Kahkülü çok severim, çok estetik durur güzel kesildi mi :)
  Kendimde de iki kere denemiştim ama sonra pişman oldum çünkü yazın yıka-çık yapamamıştım ve kışın da "kötü şaç günlerinde" geriden toplayamıyordum :( Yoksa çok severim :)
  Seninse saçların zaten gür buradan gözüktüğü kadarıyla tatlım. Yani kahkül yaparsan yüzünü küçültebilir gibi geliyor. Ama yakışır hani :)

  YanıtlaSil
 8. Düş kızı aslında saçlarım çok az, yeni yeni toparlıyor kendini :) Vazgeçtim kesin olarak :)

  O Benim Dünyam, saç rengimi tam olarak bilmiyorum boya değil :/

  YanıtlaSil
 9. sürekli kahkül kullanan biri olarak size yakışır diyorum ama çok uzun olmasın seyrek ve dağınık olursa çok hoş olur hem kahkul göz makyajını da örtaya cıkarıyor bence

  YanıtlaSil
 10. benim saçlarımın yanlarında yani kulağımın üstünde saçlar yeni çıkıyor bu yüzden çok kısa her saçımı topladığımda yanlardan çıkıyor. Normalde saçlarım düz ama bu saçları kulağımın arkasına aldığım için dalgalı oldu . Tel tokadan bıktım Sizce kahkül yada perçem kestirmelimiyim ???? (bu arada saçım aşırı kalın ve gür yanaklarım da biraz tombik))

  YanıtlaSil
 11. 20 yaşındayım. lise 1,2,3 dönemlerimde kahkül kullanmayı tercih etmiştim. saçlarım düz sarı olduğundan ve yüzümün ufak olduğundan kendimcede çevremcede beğeniliyordu :) şimdi pek cesaretim yok ama bende denemeyi düşünüyorum. Seninde yüzün bi hayli güzel maşallaaah denemelisin :)

  YanıtlaSil