Baykuşlu ve Kekllikli Bir Sabah

Derse gitmek üzere 07:45 de istemeye istemeye uyanmıştım yine. İlk işim perdeyi açıp ne var ne yok diye dışarıyı 1-2 dakika izlemek olur. Dışarı dediğim de alabildiğine tarla. Evimiz koskoca arazinin ortasında ve bahçeli. Fare, yılan ne ararsanız var.

Bu sabah camdan bakarken de bir keklik sürüsü dikkatimi çekti, doğada ilk defa keklik gördüm. 15-20 tane, tavuk kadar keklik önümüzdeki arazide yayılıyordu. Hemen annemi uyandırdım göstermek için, ikimiz de çok şaşırdık ve mutlu olduk.

Hazırlandım, bir şeyler yedim ve çıktım, bir de ne göreyim. Bahçedeki çeşmede kocaman bir baykuş. İlk başta korkutmayım dedim, sessizce yaklaştım ama baktım ki hayvan hiç korkmuyor, kaçmıyor. Bir kaç fotoğraf çektim, annemi çağırdım ikimiz de şok olmuştuk. Baykuş kanatlarını açınca abartısız bir metre oluyordu. Uzun ve parlak tüyleri vardı. Tabi beraber bir fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedim : )

Çok üşümüştü, hareketleri çok yavaştı hemen içeri aldık. Annem yiyecek bir şeyler verdi ben de derse gittim. Geldiğimde baykuşum sırt üstü uzanmış yerde yatıyordu :( Ne yemek yemiş, ne suya dokunmuş.. Eceli gelmiş, yapılanlar da fayda etmedi.


Keşke ölmeseydi, yıllardır baykuş beslemek isterdim ama yine olmadı. Baykuşu da doldurulmak üzere Malatya'ya kargoluyoruz, bakalım ne olacak.. 

10 yorum:

 1. Maşallah çok da güzelmiş.
  Hayatımda hiç yakından baykuş görmedim.
  Fotoğrafları paylaştığın için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. aaa üzüldüm şimdi öldüğüne,kıyamam ben ona,çok korkarım hayvanlardan sadece akvaryumdaki balıklara dokunabilirim ama uzaktan gözümle çok severim,tüh ömrü o kadarmış.

  YanıtlaSil
 3. yaa ölmeseydi ama:( off çok tatlıymış yavrum ya

  YanıtlaSil
 4. Okuyan gerçekten çok güzeldi pırıl pırıldı tüyleri falan :) Ben teşekkür ederim..

  Evadünyası ben de çok üzüldüm malesef :(

  Nevrotik bence de :( Keşke..

  YanıtlaSil
 5. EVET çok güzelmiş ama yazık ya :((( siz elinizden geleni yapmışsınız,harikasınız :) gitmeden sizlere de sevap kazandırdı hayvancık :)

  YanıtlaSil
 6. Valla umarım yapmışızdır yoksa kendimi çok suçlu hissederim :/

  YanıtlaSil
 7. rahmetli çok güzelmiş, abim üniversitede iken o da yavru baykuş bulmuştu arkadaşının sevgilisi veterinerdi şansa ama o bile yaşatamamıştı, annelerinden ayrıldı mı hiç şansları kalmıyor demekki:( yanlış anlama ama hayvanı doldurtmanı çok hoş bulmadım keşke gömeydiniz, bana hayvana saygısızlık gibi geliyor, tabi herkesin düşüncesi farklıdır ben sadece kendiminki belirtmek istedim.

  YanıtlaSil
 8. Gzmgdr ben bu kadar güzel bir şeyin yok olmasına göz yumamadım aslında. Yakından görsen o kadar güzel ki, insan nasıl toprağa gömer yahu :S

  YanıtlaSil
 9. evet o bakımdan haklısın bende yolda görsem kesin dayanamaz mıncırdardım:)

  YanıtlaSil
 10. Harbiden de çok güzelmiş :-/

  YanıtlaSil